Bal sylwestrowy czy prywatka u znajomych?

Już niedługo sylwester, a wraz z nim pewne dylematy: jak go spędzić? co na siebie włożyć? ile to będzie kosztowało? Pytań zaczyna przybywać, kiedy nieuchronna data 31 grudnia zaczyna coraz bardziej się zbliżać.

Mając do wybory elegancki bal sylwestrowy, za który trzeba sporo zapłacić, a prywatkę u znajomych, która jest nieporównywalnie tańsza, co byście wybrali? Jedynie z pozoru wybór wydaje się prosty! Na pierwszy rzut oka, każdemu wydaje się oczywiste, że druga propozycja jest korzystniejsza – nie jest to jednak do końca prawdą. Mimo iż bal sylwestrowy jest znacznie droższy, to wystarczy, że wpłacimy pieniądze, a nie musimy się o nic więcej martwić: ani o jedzenie, ani o napoje, ani o wynajęcie sali, ani o jej dekoracje, ani o muzykę, ani nawet o gości – nic nas nie interesuje, „płacimy i przychodzimy na gotowe”.

Całkowicie inaczej wygląda to w drugim przypadku. Przyjmując zaproszenie od znajomych, zobowiązujemy się jednocześnie, że przyniesiemy ze sobą coś do jedzenia i picia, pomożemy przy dekoracjach, zaopiekujemy się gośćmi (jeśli blisko mieszkamy, to może nawet będzie prośba, żeby kogoś „przenocować”) – jesteśmy więc w pełni zaangażowani we wszystkie przygotowania.

Co więc wybrać: sylwester w u znajomych czy zorganizowane przyjęcie w restauracji? Wybór wydaje się teraz nieco trudniejszy, szczególnie, że zarówno w pierwszym, jak i w drugim przypadku musimy zadbać również o wybór sylwestrowej kreacji. Sukienka sylwestrowa na bal z pewnością może być droższa, ponieważ powinna mieć odpowiedni charakter. Kreacja na sylwestra u znajomych mogłaby być tańsza, jednak zwykle nie jest, ponieważ każda kobieta chce wyglądać tej nocy wyjątkowo, nie może więc pokazać się w stroju, w którym już kiedyś gdzieś była. Najczęściej wybierając się na sylwestrową prywatkę, decydujemy się na strój mniej oficjalny, a bardziej wygodny, np. spodnie i elegancka bluzka lub spódnica sylwestrowa i jakiś ładny sweterek. Dzięki temu wyglądamy jednocześnie ładnie i czujemy się komfortowo. Z sukienką balową w antycznym stylu jest większy problem – trzeba bowiem znaleźć odpowiedni krój do naszej sylwetki, a także zastanowić się nad kolorem i dodatkami.

Analizując powyższe, jaki byłby Twój wybór…?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz