Czy kredyt krótkoterminowy się opłaca?

Kredyty i pożyczki z krótkim, kilkumiesięcznym okresem spłaty to propozycja banków i innych instytucji finansowych, skierowana w głównej mierze do osób, które pilnie potrzebują dodatkowych środków na realizację własnych, osobistych celów lub spłatę zaległych zobowiązań.

Zazwyczaj okres spłaty kredytu krótkoterminowego wynosi od kilku do 12 miesięcy. W tym czasie należy regularnie uiszczać miesięczne raty wraz z naliczonymi odsetkami, bezpośrednio do placówki banku. Warto w tym miejscu również wspomnieć, iż oprocentowanie takiej pożyczki nie zmienia się w trakcie całego okresu spłaty, zatem możecie Państwo dokładnie wyliczyć wysokość poszczególnych rat, szacując tym samym własne możliwości, dotyczące spłaty zaciągniętego zobowiązania.

Co więcej, bardzo popularne obecnie pożyczki z krótkim okresem spłaty przyznaje się obecnie nie tylko przedsiębiorcom i osobom prywatnym, ale również bezrobotnym, rencistom i emerytom, nie posiadającym wysokich dochodów. Widać zatem wyraźnie, iż dodatkowe środki finansowe z tytułu uzyskania takiego kredytu przeznaczyć można niemalże na każdy, dowolny i indywidualny cel.

Większość banków oferuje obecnie możliwość zaciągania krótkoterminowych kredytów za pośrednictwem Internetu lub specjalnej infolinii. Można tam dowiedzieć się nie tylko wszystkiego na temat oprocentowania i warunków spłaty, ale również pobrać lub zamówić wzór umowy kredytowej oraz wykaż niezbędnych danych i dokumentów. Załatwienie formalności przez telefon lub Internet jest więc alternatywą dla żmudnego procesu ubiegania się o przyznanie pożyczki. Z tego też powodu proponujemy takie rozwiązanie szczególnie osobom ceniącym swój czas ale i oczywiście – pieniądze.

Jak się bowiem okazuje, kredyty z krótkim, kilkumiesięcznym okresem spłaty mogą stanowić bardzo korzystne finansowo możliwości uzyskania dodatkowego zastrzyki pieniędzy. Oprocentowanie stałe, niewielkie raty i krótki okres kredytowania pozwala na szybkie i bezproblemowe zaciąganie zobowiązań debetowych i odnawialnych, dostępnych niemalże na każdym rachunku bieżącym. Należy jednak pamiętać, iż niektóre instytucje finansowe do krótkoterminowych kredytów doliczać będą dodatkowe opłaty i prowizje, które mogą znacznie zwiększyć ogólne koszta pożyczki.

Co więcej, w wielu bankach istnieje także możliwość dodatkowego zabezpieczenia kredytu dzięki opłaceniu specjalnych ubezpieczeń, na przykład na wypadek utraty pracy. Fakt faktem, kredyt z ubezpieczeniem wyniesie Państwa nieco więcej niż zwykła, kilkumiesięczna pożyczka, jednakże zapewni maksimum bezpieczeństwa i wygody, szczególnie w przypadku osób o niepewnej sytuacji materialnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz