Czy kredyt przez Internet jest bezpieczny?

kredyt internetowyCoraz więcej osób korzysta z możliwości wzięcia kredytu online. Jest to z pewnością duża oszczędność czasu. Zamiast chodzić po bankach i porównywać ich oferty można wejść na strony internetowe kilku z nich i wysłać wnioski kredytowe. Wkrótce otrzymamy informację czy któryś z banków jest skłonny przyznać kredyt na oczekiwanych przez nas warunkach oraz poznamy wstępne oferty. Kiedy już zdecydujemy się na podpisanie umowy nie trzeba nawet wychodzić z domu. Bank przyśle do nas kuriera. Niektórym osobom wydaje się to wszystko jednak podejrzanie proste. Czy kredyty zaciągane przez Internet są bezpieczne?

Kredyty online budzą mieszane uczucia zwłaszcza u osób, które nie korzystają na co dzień z komputera i Internetu. Nic dziwnego, ze czują się pewniej i spokojniej w bezpośrednim kontakcie z pracownikiem banku. Natomiast oczywiście przepływ informacji i pieniędzy drogą elektroniczną jest całkowicie bezpieczny. Nie musimy nosić ze sobą dokumentów związanych z naszym zatrudnieniem, dochodami czy innymi kredytami, a przede wszystkim nie spacerujemy po ulicach z torbą pełną gotówki. Zaciągniecie kredytu z decyzją online to niezwykle wygodna opcja zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców. Oczywiście każdy bank gwarantuję pełną poufność jeśli chodzi o informacje, które wysyłamy do niego we wniosku kredytowym. Jeżeli w którymkolwiek momencie nie jesteśmy pewni czy wszystko przebiega prawidłowo lub czy postępujemy całkowicie zgodnie z procedurą zaciągania kredytu online, możemy zadzwonić na infolinię banku i otrzymać odpowiednią pomoc.

Zresztą jeśli ktoś decyduje się na internetową pożyczkę chwilówkę w firmie pozabankowej również nie powinien się niczego obawiać. Ponieważ nie trzeba udowadniać zdolności kredytowej firma nie otrzymuje od nas właściwie zbyt wielu informacji. Poza tym oczywiste jest to, że ważna jest dla niej dobra reklama w postaci zadowolenia dotychczasowych klientów. Tak naprawdę to kredytodawca, który udziela pożyczki bez sprawdzania BIK i zdolności kredytowej ryzykuje. Natomiast jedyne niebezpieczeństwo, jakie wiąże się z zaciąganiem pożyczek i kredytów online dotyczy wirusów oraz działalności hakerów. Mogą oni tworzyć programy, które mają na celu przechwycenie informacji wysyłanych do banku. W konsekwencji uzyskują dostęp do internetowych kont bankowych. Jednak wystarczy zadbać o to, aby komputer został zaopatrzony w oprogramowanie wykrywające wszelkie wirusy i próby związane z internetową działalnością przestępczą. Zdobycie takich zabezpieczeń nie jest żadnym problemem. Jeśli się je posiada, to naprawdę nie trzeba się już w ogóle zastanawiać czy kredyty zaciągane przez Internet są bezpieczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz