Czy warto brać kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem?

kredyt-gotowkowy-z-ubezpieczeniemKredyt gotówkowy stanowi atrakcyjny produkt bankowy i nie tylko, ponieważ udzielają go inne instytucje pozabankowe. Można go przeznaczyć na dowolny cel, a dodatkowo starając się o niego niekoniecznie trzeba mieć ze sobą komplet dokumentów w postaci zaświadczeń o zarobkach, zatrudnieniu itd. W dzisiejszych czasach staje się on dobrym sposobem na sfinansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć: kupno samochodu, nowych mebli, inwestycja, wycieczka zagraniczna itp. Procedury przyznawania takich pomocy finansowych nie trwają długo, toteż w krótkim czasie można zrealizować swoje zamierzenia. Zwykle jest to dosyć korzystny sposób na pozyskanie środków pieniężnych, ale wiele zależy od warunków, na jakich został zaciągnięty kredyt gotówkowy.

Jednym z wielu dodatków do kredytu i tym samym jego dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie. Obecnie prawie wszystkie banki udzielają pożyczek wraz z nim, ponieważ stanowi ono zabezpieczenie dla nich i dla kredytobiorcy. Są wypadki, w których klient może z niego zrezygnować, ale są też takie sytuacje, kiedy owo ubezpieczenie jest obowiązkowe. Działa to w ten sposób, że w razie choroby czy utraty pracy polisa spłaci kredyt. Niewątpliwie takie działanie zapewnia spokojny sen pożyczkobiorcy, zwłaszcza że zadłużenie będzie spłacał przez dłuższy czas, w którym tak naprawdę może się wszystko wydarzyć.

Wykupienie ubezpieczenia kredytu gotówkowego ma zalety jak też wady. Jedną z wielu korzyści jest fakt, iż starający się o jego przyznanie może liczyć na niższe oprocentowanie. Jednakże zawsze przed podjęciem decyzji należy poważnie zastanowić się, czy chcemy ubezpieczenia własnego zobowiązania. Trzeba tutaj brać pod uwagę jego koszt, zakres a także wyłączenia oraz należy przestudiować definicje zdarzeń losowych, od których się ubezpieczamy. Może się okazać, że w konkretnych sytuacjach firma ubezpieczeniowa nie będzie mogła spłacić zadłużenia.

Ważnym aspektem są także przysługujące z tytułu ubezpieczenia świadczenia. Nie zawsze zmniejszenie oprocentowania w wypadku wykupienia ubezpieczenia będzie korzystne, dlatego należy porównać całkowity koszt kredytu, biorąc pod uwagę obie opcje. Wracając do zakresu ubezpieczenia trzeba zorientować się jak ubezpieczyciel będzie mógł spłacać nasze zadłużenie w przypadku utraty pracy. Najczęściej zastrzega on, że raty kredytowe za klienta będzie spłacał tylko przez określony okres, a ponadto kredytobiorca, aby mogło zostać wypłacone odszkodowanie, musi pobrać z urzędu pracy zaświadczenie o statusie osoby bezrobotnej.

Mimo wszystko jest też sporo korzyści płynących z ubezpieczenia kredytu, jak gwarancja czasu trwania ochrony ubezpieczeniowej nawet przy wcześniejszej spłacie kredytu oraz objęcie ubezpieczeniem bez względu na stan zdrowia klienta bez konieczności przedstawiania zaświadczeń lekarskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz