Czy warto dawać rękodzieło w prezencie?

Malutki prezentOd wieków panuje wśród nas tradycja obdarowywania na przeróżne okazje drobiazgami czasami mniej lub bardziej kosztownymi. Co roku zarówno dajemy i otrzymujemy prezenty. Za każdym jednak razem towarzyszy nam przy tym radosne uczuciu, które w zasadzie jest nie do zapomnienia ponieważ uśmiech pojawiający się na twarzy obdarowanego staje się dla nas czymś niezapomnianym i bardzo cennym.

Zatem czy obdarowywać kogoś? Oczywiście, że tak ale pod warunkiem, że chcemy wsadzić w to również odrobinę naszego serca..

Często jednak po prostu nie wiemy co podarować a nasza wyobraźnia zawodzi. Wtedy bez problemu możemy sięgać po coś z kategorii rękodzielnictwa, które ma nam do zaoferowania po prostu wszystko. Znajdziemy tam coś za równo dla kobiety jak i mężczyzny nie zależnie od wieku ani okazji. Błędną logiką jest jednakże myślenie, że rękodzielnictwo jest nie wiadomo jak drogie i będziemy musieli zdrowo ścisnąć pas by pogodzić zakup prezentu z utrzymaniem. Jednak to nie prawda.

Rękodzielnictwo owszem może być bardzo drogie ale jedynie to z „wyższych półek ” czyli meble oraz rękodzielnictwo artystyczne. Jednakże istnieje masa przedmiotów, które mimo iż są ręcznie wykonane ich cena w cale nie jest ogromna. Idealnym przykładałem jest ręcznie robiona biżuteria, która oprócz swojej niskiej ceny ma jeszcze jedną ogromną zaletę – możemy ją również wykonać sami i nadać jej kolorów czy dodatków, które będą idealnie pasowały do osoby, którą chcemy nią obdarować. Biżuteria ta może być zarówno na co dzień jak i nadawać się na bardziej poważne okazje, które wymagają od nas większej elegancji i klasy. Co do samego materiału potrzebnego do jej stworzenia to jest on ogólnie dostępny i tani a w cale nie zajmuje dużo czasu samo jej stworzenie.

Wystarczy mieć dobry pomysł i prezent gotowy. Jeśli jednak nie chcemy pakować się w biżuterię a sytuacja wymaga od nas czegoś bardziej okazałego wtedy możemy pokusić się na rękodzielnictwo artystyczne i w zależności od możliwości finansowych zaopatrzyć się w odpowiedni naszym zdaniem prezent. Witraże, rzeźby, ręcznie robione lampy, obrazy i wiele innych przedmiotów wśród, których każdy z nas znajdzie coś dla siebie ponieważ pole manewru w tej dziedzinie mamy ogromne. Kupując wyrób rękodzielniczy jako prezent mamy gwarancje jego oryginalności i tego, że osoba przez nas obdarowana za pięć minut nie otworzy pudełka z taką samą zawartością ponieważ rękodzielnictwo jest unikalne i często tworzone tylko w jednym egzemplarzu. Dlatego właśnie idealnie nadaje się na ładny prezent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz