Czy warto ubezpieczyć kartę płatniczą?

Popularne karty kredytoweUbezpieczenia kart? Czy warto je sobie zafundować?

Wraz z wrastającą popularnością kart kredytowych coraz szybciej pojawiają się nowe typu ubezpieczeń, które mają zagwarantować każdemu klientowi większy komfort i bezpieczeństwo. Wiele jednak zależy od tego jaki rodzaj karty przyzna nam bank. Największe ubezpieczenia i darmowe pakiety posiada typ kart platynowych, które przyznawane są jedynie klientom zarabiającym ponad 8 tysięcy złotych miesięcznie. Co prawda banki schodzą coraz niżej z tym wymaganiem pieniężnym jednakże minie jeszcze sporo czasu zanim będą one dostępne dla „szaraków”.

Ubezpieczania kart mogą być bezpłatne czyli w zasadzie otrzymujemy je wraz z podpisaniem umowy z bankiem, może być wymagany ich zakup. Ubezpieczenia kart to jednak nie tylko takie na wypadek kradzieży czy nieupoważnionego użycia. Istnieją na przykład ubezpieczenia podróżne gwarantujące nam zarówno ubezpieczenie bagażu na wypadek jego utraty, ubezpieczenie medyczne czy pakiety zniżek jak również ubezpieczenia towarów zakupionych kartą kredytową od kradzieży czy nieumyślnego zniszczenia.

Jednak nic nie otrzymujemy za darmo. W momencie podpisywania umowy warto zwrócić uwagę na wymagania poszczególnych typów ubezpieczeń ponieważ w takich przypadkach zawsze istnieją warunki, które musimy bezsprzecznie spełnić. Ceny ubezpieczeń są różne. Wahają się one w granicach kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na miesiąc i są wliczone w opłaty za użytkowanie karty.

Zatem czy warto?

Oczywiście, że tak! Każde ubezpieczenie może okazać się przydatne ponieważ nigdy nie wiadomo co może się przydarzyć. Pakiety ubezpieczeń podstawowych to absolutne minimum dla typowego użytkownika karty. W końcu jak mówi znane hasło reklamowe „Lepiej zapobiegać niż leczyć” i zawsze to większa pewność, że w razie nieprzewidzianego wypadku możemy liczyć na odszkodowanie luz zwrot pieniędzy.

Aby dobrze korzystać z ubezpieczeń wystarczy mieć głowę na karku i odrobinę cierpliwości by zapoznać się z ich warunkami. Ubezpieczenia karty kredytowej z którego będziemy korzystać i które będzie nam potrzebne to sprawa warta każdych wydanych na nie pieniędzy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]