Ile kosztuje czarter jachtu?

koszt-wynajmu-luksusowego-jachtuCzarter jachtu jest najpopularniejszą formą zdobycia jachtu motorowego lub łodzi, na wypoczynek na dowolnym akwenie. W ten sposób można żeglować do woli po jeziorach jak też po morzu lub oceanie. To naprawdę atrakcyjny sposób na zaplanowanie urlopu, zwłaszcza dla osób korzystających z życia i pasjonujących się nie tylko sportami wodnymi, ale i rozrywką na najwyższym poziomie. Wiele udostępnianych do wynajęcia jednostek pływających to prawdziwie luksusowe łodzie z pełnym wyposażeniem, coś w rodzaju mini hotelu, gdzie można korzystając z wygód spędzić czas z rodziną. Zwykle wynajmuje się jachty stosując rozliczenie dniowe lub też tygodniowe. Korzystniejsze jest to drugie wyjście.

Jest tylko jedno ale – aby móc samodzielnie poruszać się jachtami motorowymi i łodziami o dużej mocy po wodach morskich i oceanicznych, należy posiadać patent sternika motorowego. Nie jest on wymagany w przypadku czarteru łodzi o mocy do 30 KM i przystosowanych do przemieszczania się po wodach śródlądowych. W innych wypadkach można wynająć jacht wraz z obsługą, na przykład w postaci skipera, który zazwyczaj posiada własną kabinę. Jest to osoba zajmująca się prowadzeniem jachtu i obsługą wszystkich jego urządzeń.

Koszty czarteru jachtu zależne są od tego gdzie się chce pływać oraz od tego jak długo się pływa. Do ceny wynajmu doliczane są również koszty paliwa, więc trzeba się na to przygotować. Planując wyjazd do któregoś z morskich kurortów w Europie warto skorzystać z informacji, jakie przedstawiają serwisy internetowe na temat rejsów żeglarskich i czarteru jachtów. Dzięki nim można zasięgnąć wiedzy, co do tego, gdzie, kiedy i za jaką cenę uda się wynająć jacht. Chorwacja, Grecja, Hiszpania, Turcja, Norwegia, Wyspy Kanaryjskie, Seszele, Francja, Morze Północne, czy nasz rodzimy Bałtyk stoją otworem dla wszystkich, którzy pragną żeglować i wypoczywać.

Przykładowo wyczarterowanie jachtu na wodach Francji kosztuje w sezonie za dzień od 500 do 700 euro. Przy czym pływać można nowymi jednostkami, z których najstarsza została oddana do użytku w 2006 roku. Tak więc są to w większości bardzo luksusowe jachty, którymi żegluje się bardzo komfortowo i nie można narzekać na brak żadnych wygód. Osoba skipera ma płacone dodatkowo plus wyżywienie oraz kaucja za wypożyczenie jachtu. Znacznie taniej przedstawia się oferta czarterowa na Mazurach. Żeglowanie po jeziorach także może być przyjemne, tym bardziej, że mazurskie jeziora usytuowane są w przepięknych krajobrazowo okolicach. Toteż warto korzystać z naszych rodzimych ofert i doceniać uroki Polski.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz