Jak dobrać prezent?

Imieninowy prezentDla wielu z nas wybór prezentu jest prawdziwą katorgą. Kiedy nadchodzi nieubłaganie jakaś okazja do wręczenia upominku nie potrafimy się w zasadzie zdecydować na cokolwiek. Najgorzej jest kiedy prezent musi zostać wręczony na oficjalnej okazji. Jest to dla nas kompletna tragedia ponieważ w wypadku sprezentowania czegoś znajomym możemy pozwolić sobie na większą swobodę działania i po prostu większą możliwość manewru w kategorii upominków.

Jak zatem wybrać odpowiedni prezent, który zachwyci i uszczęśliwi drugą osobę? O czym należy pamiętać a czego się wystrzegać?

Otóż najważniejszą rzeczą, która nie może być zapomniana przy wyborze prezentu na imieniny (czy też inną okazję) jest ni mniej ni więcej tylko charakter osoby do, której docelowo ma trafić upominek. Jest to jedno z najważniejszych kryteriów, które powinniśmy mieć na uwadze dobierając prezent.

Jeśli osoba posiada olbrzymie poczucie humoru a jesteśmy z nią w dość zażyłych stosunkach to nie ma problemu by nasz podarunek miał charakter dowcipny, zabawny a nawet lekko sprośny.

Z drugiej strony zaś na pewno nie będziemy ofiarować czegoś takiego naszemu szefowi, który nie dość, że pozbawiony poczucia humoru to jeszcze dodatkowo jest naszym przełożonym. Tutaj najlepszym pomysłem na prezent było by coś klasycznego. Idealnym przykładem czegoś takiego był by drogi, ekskluzywny alkohol. Jednak również tu tkwi haczyk. Nie ma większego faux pas niżeli sprezentowanie naszemu szefowi alkoholu, którego nie lubi lub też jest osobą kompletnie nie spożywającą wysoko procentowych trunków. Dlatego należy również mieć rozeznanie w takich sprawach nawet jeśli nie jesteśmy zbytnio blisko z naszym pracodawcą.

Aby dobrze wybrać prezent trzeba pochodzić po sklepach, popatrzeć, zastanowić się, ewentualnie również zaglądnąć na Allegro i jeśli znajdziemy coś co będzie nam odpowiadało wystarczy jedynie zamówić to odpowiednio wcześnie. Nie jesteśmy skazani na szczęście tylko i wyłącznie na okoliczne sklepy, które często nie są nam w stanie zaoferować czegokolwiek ciekawego. Wybór prezentu nie jest w cale taki trudny. Wystarczy nam jedynie odrobina czasu i cierpliwości jaką musimy poświęcić na męczące i długie poszukiwania jednakże na pewno coś znajdziemy.

Jeśli jednak utkwimy w martwym punkcie zawsze możemy poprosić kogoś o pomoc lub też ewentualnie o radę. Należy jednak również pamiętać o tym co wypada komu dać a czego zdecydowanie powinniśmy unikać. Odrobina rozwagi i chwila przemyślenia na pewno będą mile widziane. Wybór prezentu to jednak nie kwestia życia i śmierci więc naprawdę nie ma się czego obawiać.

Najważniejsze jest to by był on szczery i z głębi serca ponieważ każdy z nas jest w stanie stwierdzić jakie naprawdę były intencję osoby, która ofiarowała nam prezent a najgorszym chyba momentem jest stwierdzenie, że prezent został nam wręczony z poczucia obowiązku czy też chęci zbliżenia się do nas w celu osiągnięcia jakiś korzyści. Wybierajmy zatem prezenty rozważnie i również rozważnie je ofiarujmy ponieważ naprawdę wiele od tego zależy. Zawsze należy pamiętać także o płynących z głębi serca urodzinowych bądź imieninowych życzeniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz