Jak dopasować marynarkę do spodni?

To pytanie zadaje sobie niejeden mężczyzna i wbrew pozorom wcale nie jest łatwo udzielić na nie odpowiedzi. A, jak wiadomo, właściwie dobrane elementy stroju mogą ukryć wszelkie niedoskonałości sylwetki i wyeksponować atuty figury danego pana. Oczywiście, swoją decyzję w dużej mierze będziemy uzależniać od sylwetki, okazji i wieku mężczyzny.

Jak dopasować marynarkę i spodnie w zależności od typu sylwetki?

Otóż, panowie, którzy posiadają krótkie nogi i długi tors, powinni się zdecydować na spodnie z mankietami, w szczególności z wysokim stanem, które optycznie wydłużą sylwetkę. Ponadto, dobieramy do nich krótkie marynarki, najlepiej zapinane wysoko na 3-4 guziki. Natomiast panowie wyróżniający się długimi nogami i krótkim torsem muszą sięgnąć po długie marynarki, zapinane na dole na 1-2 guziki. Poza tym, ich idealnym uzupełnieniem tej stylizacji są spodnie z obniżonym stanem, zwłaszcza biodrówki. Oprócz tego, w tym przypadku wskazane jest noszenie paska jak najniżej. Ponadto, do spodni z wąską nogawką zakładamy marynarkę taliowaną, zaś do spodni z mankietami marynarkę zapinaną dwurzędowo, która jest doskonałym wyborem, gdy dany pan może się poszczycić szczupłą sylwetką. Nie zapominamy także o klasycznych marynarkach jednorzędowym, które wspaniale wyglądają w zestawie ze spodniami z lekko rozszerzoną nogawką na dole, po które powinni sięgnąć dobrze zbudowani panowie.

Kolejną sprawą jest kolorystyka marynarki i spodni. Warto powiedzieć o tym, gdy mówimy o strojach wizytowych, to muszą być one w tej samej barwie, jedynie dopuszczalna jest kamizelka w innym odcieniu. Ale w przypadku codziennych stylizacji możliwe są pewne eksperymenty kolorystyczne, ale w ramach zdrowego rozsądku. Z pewnością wspaniale prezentuje się zestaw złożony z białych spodni i granatowej marynarki. Mile widziane jest łączenie beżu z ciemnym brązem. A, co ciekawe w tym sezonie bardzo modne są też marynarki w żywych kolorach, które zakładane są najczęściej do rurek. Oczywiście, po ten zestaw najchętniej sięgają młodzi chłopcy, którzy cenią sobie oryginalność i pragną wyróżniać się z tłumu. Trzeba także podkreślić to, iż jak najbardziej odpowiedni jest komplet złożony z marynarki w paski czy kartkę, do której zakładamy gładkie spodnie. Poza tym, na co dzień do sportowej marynarki z powodzeniem możemy nosić również jeansy lub sztruksy i w tym wydaniu naprawdę prezentują się fantastycznie.

A, więc modną marynarkę można łączyć ze spodniami na wiele sposobów, ale trzeba mieć na uwadze to, iż nie każdemu panu jest dobrze w danym zestawie. Ponadto, jeżeli mówimy o wizytowych kreacjach, to obowiązują tu sztywne zasady doboru marynarki do spodni, zaś w przypadku nieoficjalnych kreacji możemy pozwolić sobie na odrobinę luzu i szaleństwa, np. w zakresie łączenia barw i wzorów.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

Dodaj komentarz