Jak kupić idealny płaszczyk na zimę?

Zimowy płaszczyk z kożuszkiemSezon jesienny w pełni i zapewne wszyscy już dawno zaopatrzyli się najmodniejsze tego sezonu płaszczyki i kurteczki jesienne. Każdy zapewne w swojej szafie posiada nie tylko stylowe i gustowne poncza oraz nieprzemakalne i ciepłe palta, ale również cieplejsze jesienne kurteczki z dodatkowym ocieplaczem.

A teraz już wielkim krokami zaczyna się zbliżać zimna i mroźna zima, która może być w tym roku bardzo chłodna. Może też niewiele różnić się aurą od odchodzącej jesieni. Dlatego każdej eleganckiej pani tak trudno jest się zdecydować, jakie okrycie wybrać na ten nadchodzący czas zimowy.
Dodatkowym dylematem dla każdej wytwornej modnisi są wątpliwości dotyczące tego, w który płaszczyk czy kurtkę warto zainwestować, aby przez cały sezon zimowy wyglądać oryginalnie, stylowo i elegancko, a jednocześnie, aby wciąż być na topie.

Nie jest to łatwe zadanie, chociaż już kilka miesięcy wcześniej znani, światowi projektanci mody prezentują na wybiegach swe najnowsze kolekcje eleganckich i wytwornych płaszczyków oraz futerek i wytyczają w ten sposób kierunki tego, co się będzie nosiło w zbliżających się sezonach. Jednak kobieca natura jest przewrotna i chociaż każda pragnie nosić okrycie najmodniejsze w danym sezonie, to jednocześnie nie chcą one być ubrane w coś podobnego, co ma już jakaś koleżanka.

Jednak nie zawsze to co się nam podoba na prezentowanych w kolorowych czasopismach zdjęciach, albo ładnie wygląda na modelce kroczącej po wybiegu, nadaje się, abyśmy nosili to na co dzień. Zdarza się, że najładniejszy i najbardziej gustowny płaszczyk, albo najelegantsze futerko lub kożuszek, na żywo już nie prezentują się tak imponująco. Dlatego zanim zdecydujemy się na tak kosztowny zakup, najpierw warto się porządnie rozejrzeć, co proponują sklepy, jaki asortyment jest dostępny. Niewątpliwie najważniejszą sprawą jest przymierzenie wybranego okrycia zimowego i dokładne obejrzenie się w lustrze, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, czy właśnie ten płaszczyk chcemy kupić.

Na takie zakupy warto wybrać się z przyjaciółką lub znajomą, która szczerze doradzi, czy dany model rzeczywiście jest przeznaczony dla osoby z naszą figurą i stylem. Bo zwykle przemiła pani ekspedientka podająca nam do przymierzalni kolejne odzienia, będzie zachwalała każdą rzecz, która nam się najbardziej spodoba, jedynie po to, aby pozbyć się kolejnego towaru z półki.

Najlepiej udając się na zakupy, mieć wcześniej pomysł na to, czego oczekujemy po naszym zimowym płaszczyku – czy ma być ono wielofunkcyjne, na każdą okazję, czy też chcemy mieć rzecz, w której będziemy chodzić, jedynie do pracy, albo jedynie na eleganckie spotkania i przyjęcia. Można również określić model, jaki chcemy wybrać – czy będzie to ciągle modny,  klasyczny i elegancki czarny płaszczyk, czy zdobędziemy się na szaleństwo i wybierzemy płaszcz ze skóry, a może zechcemy kupić płaszcz we wzory ezteckie lub kratkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz