Jak napisać CV do pracy w krajach europejskich?

Profesjonalne CV jak napisaćPlanując podjęcie pracy za granicą, na przykład w krajach Unii Europejskiej nie można zapominać, iż Wspólnota respektuje nieco inne regulacje co do pisania własnego CV. Aby zatem skutecznie aplikować na interesujące nas stanowiska pracy, należy na początek zapoznać się z zasadami tworzenia unijnych, międzynarodowych życiorysów.
Podstawowym aspektem stworzenia osobistego Curriculum Vitae, pomocnego za granica, będzie oczywiście napisanie go w języku angielskim.

Język ten respektują bowiem wszystkie kraje, nie tylko na Starym Kontynencie. Istnieje zatem cały szereg potrzebnych zwrotów i klauzul, które można samodzielnie wykorzystać podczas komponowania dobrego, profesjonalnego CV w obcym języku.
Aby ułatwić sobie poszukiwanie dobrej i satysfakcjonującej oraz znalezienie pracy poza granicami Polski, należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie o nasze cele zawodowe. Informację taką bowiem przyjdzie nam wpisać w europejskie CV. Dane takie pozwalają międzynarodowym, przyszłym bądź jedynie potencjalnym pracodawcom ocenić nasze zaangażowanie oraz motywację do pracy. Dzięki rzetelnej i jasnej odpowiedzi z pewnością zyskamy aprobatę osób rekrutujących i w efekcie – zastaniemy zatrudnieni właśnie w tym miejscu, jakie sami wybraliśmy.
Ważnym podczas pisania lub zastosowania  kreatora europejskiego CV jest przede wszystkim treściwe i logiczne układanie informacji. Podobnie jak w przypadku dokumentów polskich, tak i w życiorysach i listach motywacyjnych obowiązujących w Unii, wykształcenie oraz wszystkie etapy doświadczenia zawodowego wpisuje się tutaj w kolejności od ostatniego do pierwszego. Obowiązkowo należy także podawać daty rozpoczęcia i zakończenia pracy oraz pełne nazwy firm, uczelni oraz kierunków studiów.
Możemy także podać swoje oceny, jakie uzyskaliśmy podczas egzaminów końcowych na studiach wyższych oraz stopnie naukowe, które w toku edukacji zdobyliśmy. Co ważne, stopnie i oceny podaje się w anglojęzycznych życiorysach według zasad kraju ojczystego.
Ważnym elementem międzynarodowego CV jest także napisanie kilku słów na temat własnych umiejętności komunikacyjnych, zdolności technicznych, artystycznych i interpersonalnych. Takie wiadomości z pewnością posłużą przyszłemu pracodawcy praz pozwolą poznać lepiej naszą osobę, co w znacznej mierze przełoży się na osiągane przez nas w przyszłej pracy wyniki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz