Jak nie wydać fortuny na prezenty gwiazdkowe?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz bardziej, a wraz z nimi szał świątecznych zakupów. Niestety większość z nas w szaleństwie przygotowań świątecznych pozostawia zakup prezentów gwiazdkowych na ostatnia chwilę i nie dość, że nieraz w stresie kupuje bezużyteczne i nieprzemyślane przedmioty, to jeszcze przepłaca, gdyż sprzedawcy zręcznie wykorzystują przedświąteczny okres i nieraz podnoszą ceny produktów nawet kilkakrotnie.

Dlatego warto już teraz pomyśleć co podarować najbliższym, aby sprawić im największą radość, jednocześnie nie wydając przy tym fortuny.

Zatem pierwszą regułą jest zainteresowanie się sprawą odpowiednio wcześniej. Najlepiej, jeśli w wolnej chwili po prostu usiądziemy z kartką papieru i ołówkiem i zastanowimy się nad opcjami prezentów dla najbliższych. Pomyślmy, co sprawiłoby największą radość danej osobie, czego potrzebuje i na zakup jakiego upominku możemy sobie pozwolić finansowo. Dla każdej osoby wybierzmy kilka możliwości, aby w razie problemu ze znalezieniem prezentu w oczekiwanej kwocie, mieć jakąś inną alternatywę. Jeśli będziemy już mieć jakieś konkretne pomysły, możemy wziąć się za poszukiwanie upominków.

Podstawową zasadą, jeśli nie chcemy niepotrzebnie przepłacać, jest sprawdzenie cen konkretnych prezentów w różnych sklepach, także internetowych. Zakupy internetowe bardzo często okazują się znacznie tańsze od zakupów w tradycyjnych sklepach, pomimo kosztów przesyłki, którą musimy opłacić. Ponadto, bardzo często jeśli zdecydujemy się na zakupy w większej kwocie, np. ponad 200 złotych, przesyłka jest zupełnie darmowa. Warto zatem kupić prezenty gwiazdkowe dla kilku osób w jednym sklepie unikając kosztów przesyłki i mogąc z powodzeniem liczyć na rabat. Ceny identycznych przedmiotów w tradycyjnych sklepach również mogą się bardzo różnić, np. w małym sklepiku na obrzeżach miasta możemy kupić ładną, drewniana szkatułkę na biżuterię już za 20 złotych, a w galerii w centrum miasta niemalże identyczna może kosztować nawet ponad 100 złotych.

Doskonałym pomysłem na niedrogie prezenty jest również samodzielne wykonanie upominków. Każda kobieta ucieszy się z pięknej i oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii, np. kolczyków z barwnych koralików czy ręcznie malowanej bransoletki. Jeśli posiadamy trochę sprytu i fantazji, własnymi rękoma wykonamy wiele pięknych drobiazgów, za które w sklepie musielibyśmy zapłacić naprawdę dużo. Techniką decoupage możemy praktycznie każdy przedmiot, np. butelkę, puszkę czy drewniane pudełko zamienić w małe cudo, które będzie ozdobą każdego mieszkania. Dzięki temu nie tylko sporo zaoszczędzimy, ale radość z prezentu będzie jeszcze większa – każdy bez wątpienia doceni wysiłek i serce włożone w wykonanie takiego prezentu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz