Jak nowe firmy mogą uzyskać kredyt obrotowy w rachunku bieżącym?

konto-firmoweKrótkoterminowe kredyty obrotowe z każdym kolejnym rokiem zyskują coraz większą popularność szczególnie wśród nowych firm z niewielkim stażem na rynku. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż banki wręcz prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej korzystnych ofert kredytowych dla swoich klientów biznesowych. Jedną z takich atrakcyjnych propozycji dla potencjalnych kredytobiorców jest niewątpliwie odnawialny kredyt obrotowy w rachunku bieżącym dla nowych przedsiębiorstw z wykorzystaniem tzw. linii kredytowej, oparty na tzw. „koncepcji limitu wierzytelności”.
Linia kredytowa dla firm w koncie firmowym jest niczym innym jak określonym w umowie przez bank limitem w rachunku bieżącym danego kredytobiorcy. Może on z niej korzystać w miarę rosnących potrzeb związanych z finansowaniem bieżącej działalności swojego przedsiębiorstwa (np. zakup towarów, surowców lub zobowiązania wobec dostawców i klientów). Każdy bank udostępnia taką opcję zarówno w rachunku bieżącym klienta, jak i w odrębnym koncie bankowym. Saldo ujemne spłacane jest najczęściej comiesięcznie – automatycznie z wszelkich wpływów na konto kredytobiorcy.

Kalkulator kredytu obrotowego jest niezwykle użyteczną aplikacją, która pozwala na obliczenie całkowitego kosztu danego kredytu, ocenę naszej zdolności kredytowej, jak również wysokości poszczególnych, comiesięcznych rat wraz z oprocentowaniem. Przeglądając poszczególne oferty kredytów dostępnych obecnie na rynku (np. poprzez porównanie kredytów obrotowych), dzięki kalkulatorowi kredytowemu w szybki i prosty sposób będziemy mogli ustalić która z nich jest odpowiednia dla naszych indywidualnych potrzeb.

Linia kredytowa najczęściej przyznawana jest na okres 12 miesięcy z możliwością jej dalszego przedłużenia na kolejne lata.
Przed zawarciem umowy na kredyt obrotowy z linią kredytową w rachunku bieżącym kredytobiorcy, każdy bank ustala nie tylko wysokość odsetek, ale również maksymalny czas spłaty debetu. W przypadku jego przekroczenia ma on pełne prawo do naliczania stosownych odsetek karnych za każdą zwłokę płatnika.

Save

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz