Jak samemu zrobić kartkę noworoczną?

wlasnoreczna-kartka-sylwestrowaW dzisiejszych czasach coraz mniej osób wysyła kartki. Wybiera się raczej maila, e-kartki, smsa czy rozmowę telefoniczną. Natomiast warto pomyśleć też o takiej tradycyjnej kartce, jako o miłym prezencie dla kogoś bliskiego. Kiedy składamy życzenia ukochanej osobie często ze wzruszenia brakuje nam słów. Natomiast można je po prostu wcześniej umieścić w ładnej kartce. Żeby taki gest mógł być jeszcze bardziej doceniony najlepiej zrobić ją samodzielnie.

Oczywiście wybranie ładnej kartki elektronicznej również wymaga trochę czasu i dobrych chęci, ale kartka zrobiona samodzielnie z papieru będzie jeszcze większą niespodzianką. Właśnie tego typu rękodzieło można przygotować na przykład, aby złożyć komuś za jego pośrednictwem życzenia noworoczne. Najprostsza kartka może powstać poprzez złożenie kartonu A4 na pół i ozdobienie jego zewnętrznej części. Najlepiej aby był w jakimś kolorze, natomiast niezbyt ciemnym, bo w środku będziemy przecież wpisywać życzenia. Z przodu kartki umieszcza się ładny rysunek, napis, zdjęcie czy wyklejankę. Można na przykład wyciąć i przykleić kieliszki ze sreberka, a nad nimi „2013” z papieru kolorowego. Inny pomysł to narysowanie drzwi z numerem „2013” i przecięcie ich z trzech stron, tak żeby mogły się otwierać. Po ich uchyleniu będzie można zobaczyć napis „Witamy w Nowym Roku”.

Nieco bardziej skomplikowany rodzaj rękodzieła to kartka rozkładana. Chodzi o to, że kiedy się ją otworzy pojawia się cyfry, butelka szampana lub zegar wskazujący północ w 3D. Cała sztuka polega na umiejętnym poprzycinaniu kartki, tak żeby powstał oczekiwany kształt. Ponieważ jest on połączony z kartką tylko samymi końcówkami, w związku z tym może „stanąć” w środku rozłożonej kartki. Podobny, ale nieco inny trik polega na tym, że po złożeniu kartki A4 wycina się jakiś kształt, ale tak żeby jego dół stykał się z miejscem złożenia. Następnie nakleja się tę kartkę na drugą, w innym kolorze, ale tak żeby wycięte baloniki czy szampanówki nie były nawet dotknięte klejem. Jak łatwo się domyślić, kiedy otworzy się taką kartkę wycięty kształt będzie ustawiał się pionowo. Oczywiście w środku należy wpisać też jakiś wesoły wierszyk sylwestrowy albo całkiem poważne życzenia. Oprócz samego pomysłu na to jak zrobić kartkę noworoczną liczy się też sposób jej wykonania. Trzeba być naprawdę dokładnym i starannym. Wszystko robić powoli i w skupieniu, żeby nie wyszło byle jak. Należy też wybierać ładne kolory oraz materiały, którymi ozdabia się kartkę. Jeśli taki prezent ma naprawdę ucieszyć bliską osobę trzeba po prostu odpowiednio się postarać.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

One Comment

  1. Weronika 22 grudnia 2015 15:53 Odpowiedz

    Super skorzystam z tego gdzie jest sa drzwi otwierane!!!!!!!

Dodaj komentarz