Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?

ozdoby choinkowe z makaronuTradycja robienia dekoracji bożonarodzeniowych z tego, co akurat mamy pod ręką, odżywa. Można się o tym przekonać, przeszukując strony internetowe z tą tematyką. Ponadto w sprzedaży pojawiają się czasopisma mówiące jak w domowym zaciszu i przy niewielkich nakładach pieniężnych przygotować ciekawe ozdóbki na choinkę. Książek z takowymi pomysłami także nie brak. Coraz więcej osób ulega tej pasji i własnoręcznie przygotowuje cieszące oko, misterne bibeloty na choinkę. Jest ona głównym atrybutem Świąt Bożego Narodzenia, toteż zawsze wymaga błyszczącego i kolorowego przybrania. Dekorujemy sztuczne lub żywe drzewka wedle uznania wielobarwnie, tak jak najbardziej lubią dzieci, lub też wybierając przystrojenie jednokolorowe.

Dobrze zdecydować wcześniej zwłaszcza, jeśli sami zdecydujemy się wykonać ozdoby. Mogą to być przedmioty z papieru, makaronu, bibuły, łupin orzecha, suszonych owoców np. plastrów pomarańczy, masy solnej – bardzo łatwej do przygotowania i jeszcze wielu innych materiałów tych, które każdy ma pod ręką w domu jak i tych, jakie zakupimy w sklepie. W żadnym razie nie należy zrażać się trudnościami, choć pewnie się pojawią, wiele ozdóbek choinkowych jest tak prostych do zrobienia, że każdy z łatwością sobie poradzi. Pozłacane lub wyklejane cekinami gwiazdki z kartonu, bombki z papieru, wycinane z szablonów i odpowiednio składane lub też sklejane motywy, najprostsze w świecie łańcuszki wykonane z pasków papieru; to tylko kilka przykładów.

Osoby chcące spróbować swych sił w nieco misterniejszym rękodziele, mogą spróbować odświeżyć stare bombki poprzez pomalowanie ich odpowiednimi farbami. Z kolei panie parające się robótkami ręcznymi koniecznie powinny przyozdobić drzewka choinkowe w swych domach, ozdobami osobiście wykonanymi na szydełku z kordonka, bombkami lub bardzo popularnymi aniołkami. Na drutach także można wyczarować włóczkowe, wielobarwne dekoracje. Istnieje wiele trików ułatwiających przygotowanie proponowanych dekoracji.

Jeśli natomiast kompletnie nie mamy czasu lub też umiejętności, warto udać się na bazarek ze świątecznymi bibelotami tam na pewno trafią się jakieś ozdóbki ręcznie robione. W sklepach pojawia się mnóstwo pięknych bombek ręcznie malowanych przez osoby artystycznie uzdolnione. Obecnie ta gałąź rękodzielnictwa jest rozproszona wśród małych rodzinnych firemek, których pracownicy dokładają wszelkich starań aby klient był zadowolony z zakupu a sam produkt prezentował się imponująco. Pojedyncza duża bombka zawieszona na stojaku to również świetny pomysł na prezent.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz