Jak spędzić Sylwestra 2014?

Makijaż na SylwestraCo roku w listopadzie, czasem wcześniej, każdy zadaje sobie pytanie: gdzie tym razem spędzić Noc Sylwestrową?

Niektórzy lubią bawić się każdego roku w Ostatnią Noc w roku w ten sam sposób, inni lubią różnorodność i zmiany. Oferta sylwestrowa każdego roku jest bardzo bogata, a organizatorzy zabaw sylwestrowych, chcąc pozyskać jak najwięcej gości, prześcigają się w pomysłach. W każdym większym mieście – w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku najtańszym sposobem na zabawę sylwestrową jest Sylwester miejski na rynku, gdzie z tłumami mieszkańców możemy bawić się na świeżym powietrzu do największych przebojów polskich i zagranicznych gwiazd muzycznych.

Ci, którzy lubią potańczyć i chcieliby na parkiecie pożegnać Stary i powitać Nowy Rok, udadzą się z pewnością albo na elegancki bal sylwestrowy albo do klubu na imprezę sylwestrową. Uroczyste bale organizowane są w każdym mieście w hotelach i restauracjach, gdzie oprócz muzyki do tańca czekają na nas pyszne ciepłe dania, a o północy lampka szampana i pokaz sztucznych ogni. Niektóre restauracje oprócz balu sylwestrowego oferują swoim gościom degustację dań z różnych kuchni narodowych. Mamy wówczas szansę zakosztować i porównać regionalne potrawy kuchni hiszpańskiej, włoskiej, greckiej itd.

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego balu są bale kostiumowe lub weneckie bale maskowe. Wówczas obowiązuje nas odpowiedni strój, a w wypadku balu maskowego – odpowiednia maska zasłaniająca twarz. Mamy wówczas niepowtarzalną szansę poczuć się jak na prawdziwym królewskim balu, gdzie muzycy grają na żywo, panie ubrane są w eleganckie, ozdobne suknie balowe, panowie w smokingi i garnitury, a szampan leje się strumieniami.

Młodzi ludzie, a już szczególnie studenci, Noc Sylwestrową spędzają na imprezach w klubach i pubach. Muzykę puszcza wówczas DJ, posiłki są wydawane w formie szwedzkiego stołu, a zabawa na parkiecie trwa do białego rana. Poszczególne kluby organizują zabawę sylwestrową w określonym stylu. Dzięki czemu w jednym miejscu możemy bawić się na studenckim sylwestrze do muzyki electro, w innym – do muzyki reggae i ska, w jeszcze innym miejscu – do muzyki rockowej. Bardzo popularne są również imprezy w stylu hawajskim, hollywoodzkim, kowbojskim, latynoskim itp. Młodzi ludzie bawią się również świetnie na imprezach w klimacie PRL i tańczą do słynnych przebojów z lat 60., 70. i 80. Na takich imprezach w stylu PRL obowiązuje oczywiście także strój z epoki, a jego kompletowanie przynosi mnóstwo śmiechu i zabawy.

Noc Sylwestrową można także spędzić w teatrze lub w kinie na specjalnych sylwestrowych spektaklach i projekcjach filmowych. Wówczas w spokojnej, miłej, teatralnej lub kinowej atmosferze pożegnamy Stary Rok, a o północy powitamy Nowy Rok 2015.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz