Jak tanio wybudować dom?

tania budowa domuWiększość z nas marzy o własnym przytulnym domu, który będzie ostoją spokoju i bezpieczeństwa. Wiele osób decyduje się na realizację takiego zamierzenia, mimo iż jest ono czasochłonne i wymaga dosyć dużych nakładów pieniężnych. Składa się na to zakup odpowiedniej działki, zatrudnienie fachowej ekipy budowlanej oraz koszty dodatkowe związane z opłaceniem notariusza i podatku. Mimo perspektywy sporych wydatków nie należy się zniechęcać, bo można dzisiaj budować naprawdę tanio o komfortowo. Jak to zrobić?

Istnieje wiele możliwości na to aby stać się w niedługim czasie posiadaczem eleganckiego i energooszczędnego domu. Jedną z nich są domy szkieletowe. Buduje się je z wykorzystaniem materiałów drewnianych oraz stalowych. Na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym od domów budowanych tradycyjnie tak z zewnątrz jak i od wewnątrz. Są tak samo tynkowane i ocieplane, jednak ich konstrukcja jest o wiele lżejsza i pozwala oszczędzić sporo energii spożytkowanej na ogrzewanie. Korzyści z takiego budownictwa docenili już Niemcy i Szwedzi, za oceanem też tak się buduje. U nas wciąż bardzo mało osób decyduje się na posiadanie domu kanadyjskiego czy wykonanego z prefabrykatów. A szkoda, bo trzeba przyznać, że naprawdę warto.

Pierwszym i najważniejszym argumentem za są koszty budowy niższe nawet o 30% w3 porównaniu do domów murowanych, a po drugie raty zaciągniętego kredytu można spłacać ciesząc się mieszkaniem w nowym lokum, ponieważ jego budowa nie powinna trwać dłużej jak pół roku. Nowoczesne budownictwo ma wiele zalet, ale nawet jeśli nie zdecydujemy się na tego rodzaju tańsze rozwiązania można budować taniej w sposób tradycyjny. Jest na to pewien sposób.

Po pierwsze wyszukujemy materiały z pośrednictwem Internetu. Ich cena bywa dużo niższa niż w przypadku ofert standardowego zakupu. Po drugie z fakturami za materiały budowlane możemy się ubiegać o zwrot części podatku VAT za ich zakup od fiskusa. To z pewnością wpłynie na obniżenie kosztów inwestycji. Ponadto czasami warto zapłacić nieco więcej na przykład za ekipę budowlaną, najlepiej taką z polecenia, i cieszyć się rzetelnie wykonanymi pracami aniżeli martwić się późniejszymi skutkami nieudolnie wykonanych robót. Budowa domu w każdym wypadku jest inwestycją poważną i przede wszystkim na całe życie, warto zatem wybrać odpowiedni projekt, materiały i technologie, by cieszyć się własnym domem z pełną satysfakcją i czuć się w nim komfortowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz