Jak udekorować okno w pokoju dziecka?

W ostatnim czasie bardzo modne okazuje się w Polsce ciekawe i pomysłowe dekorowanie okien w domowych wnętrzach. Jak jednak urządzić wystrój dziecięcego pokoju i jak ozdobić okna w bawialni, aby nie tylko były estetyczne i piękne, ale również praktyczne?

Przede wszystkim należy gruntownie zastanowić się nad odpowiednią długością uniwersalnych, jasnych firanek. Do dziecięcych pokoi, gdzie przede wszystkim chcemy dać dziecku wolną rękę w organizowaniu swojego czasu i zabaw, o wiele korzystniej będzie wybrać firankę krótką, sięgającą parapetu lub połowy okna, niż fason długi do podłogi. Maksymalna długość może być bowiem nieco problematyczna i uciążliwa, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach, bowiem powiewająca przy otwartym oknie długa firanka może zaczepiać się o ściany i dywan, a tym samym o wiele szybciej będzie się brudziła.

Co więcej, powinniśmy wybrać firankę o jednolitym i gładkim wzorze, chociaż obecnie bardzo modne są sznureczkowe lub tasiemkowe fasony tak zwanych firanek-makaronów. Poszczególne, cienkie niteczki mogą jednak zaczepiać się i plątać, co z pewnością nie służy eleganckiemu i praktycznemu designowi pomieszczenia przeznaczonego dl naszych pociech.

Aby sprawić dziecku przyjemność i pięknie urządzić mu dzienny pokój, sugerujemy wybór kolorowych firanek lub zasłon. Na rynku, obok uniwersalnych i tradycyjnych modeli białych bądź kremowych firanek, znajdziemy również fasony o bardzo intensywnych i nasyconych barwach, idealnie komponujące się z aranżacją dziecięcego pokoiku. Trafionym rozwiązaniem z pewnością będzie wybór barwnych zasłonek, najlepiej z ulubionymi postaciami z bajek i kreskówek.

Oryginalnym i niepowtarzalnym pomysłem na udekorowanie okna w dziecięcym pokoju będzie również zakup specjalnych farb do szyb lub gotowych naklejek. Wspólnymi siłami możemy bowiem z dzieckiem nanieść na okienną szybę ciekawy ornament. Może to być przykładowo prosty motyw kwiatowy, wizerunek ulubionego zwierzęcia lub deseń geometryczny, utrzymany w ciekawych, intensywnych kolorach. Dzięki temu uzyskamy efektowną wiosenną dekorację okna.

Na parapecie okna w dziecięcej bawialni z powodzeniem możemy również ustawić doniczkę z kwitnącą roślinką lub niewielki, ozdobny stroik, wykonany na przykład z makaronu, masy solnej lub papieru. Z pewnością taka ozdoba okaże się bardzo ciekawa, a wykonanie jej wspólnie z dzieckiem może przynieść zarówno najmłodszym jak i rodzicom wiele frajdy. Zachęcamy zatem do wspólnego tworzenia niepowtarzalnych, pomysłowych kompozycji, które pięknie ożywią dziecięcy pokoik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz