Jak urządzić imprezę tematyczną?

Sylwester coraz bliżej, dlatego już najwyższy czas, aby zabrać się za organizację imprezy karnawałowej, jeżeli zamierzamy ją urządzić w domu lub w wynajętym lokalu. Z pewnością, dobrym pomysłem jest zaaranżowanie imprezy tematycznej, podczas której będą obowiązywać stroje, muzyka, menu i tańce w określonym stylu. Oczywiście, najtrudniejszym zadaniem jest wybór tematyki sylwestra, ponieważ musi być ona zgodna z gustami wszystkich bawiących się osób, bowiem tylko wtedy zabawa będzie udana.

Z pewnością, największym zainteresowaniem cieszą się tematyczne domówki w stylu lat 20., 60., i 80., gdyż w tych dekadach obowiązywały fantastyczne stroje, tańce i muzyka. Nie mniej udana może okazać się zabawa w stylu latino, hawajskim czy filmowym.

Kiedy już jesteśmy zdecydowani co do tematyki sylwestra, musimy zadbać o wystrój sali. Przede wszystkim, mile widziane są tu gadżety i ozdoby sylwestrowe, takie jak: balony, serpentyny, girlandy, konfetti czy fajerwerki. Otóż, część dekoracji możemy wykonać samodzielnie, co będzie stanowiło na pewno dużą oszczędność środków finansowych, gdyż tego rodzaju dodatki kosztują sporo.

Nie ulega wątpliwości to, że barwa dekoracji powinna być dostosowana do trendów kolorystycznych obowiązujących, np. w stylu latino. Na pewno odchodzimy od mieszanie ze sobą zbyt wielu odcieni, gdyż w tym wypadku wystrój sali sylwestrowej będzie zbyt pstrokaty lub nawet kiczowaty. Nie mniejsze znaczenie ma także jadłospis, gdyż podczas imprezy tematycznej również obowiązują ścisłe reguły co do doboru potraw i napojów. Musimy się także zastanowić na to czy posiłki przygotujemy samodzielnie czy decydujemy się np. na wynajęcie cateringu. Gdy wybieramy pierwszą opcję, musimy też ustalić podział obowiązków w zakresie wykonania smakołyków sylwestrowych, kiedy wszyscy bawiący przygotowują je wspólnie.

Poza tym, powinniśmy zadbać także o oprawę muzyczną. Otóż, trzeba się zaopatrzyć również w płyty z tematycznymi kawałkami, np. pochodzącymi z lat 60. Warto powiedzieć o tym, iż dobrym pomysłem jest wynajęcie Dj-a, który będzie wykonywał dla nas współczesne aranżacje znanych przebojów. Poza tym, musimy pamiętać o tym, iż podczas tego typu imprezy obowiązują również tematyczne tańce. Dlatego można też pomyśleć o krótkim kursie tańca, np. latynoskiego, aby przed sylwestrem podszkolić się w tej dziedzinie. Nie zapominamy również o zjawiskowych strojach na imprezę sylwestrową. W związku z tym, iż przygotowanie kostiumu może zająć wszystkim dużo czasu, należy wcześniej pomyśleć o ich zakupie lub uszyciu, by nasze przebranie było fantastyczne.

Jak widać, organizacja sylwestra tematycznego nie należy do najłatwiejszych, ale warto się pokusić o realizację tego zadania, bowiem szalona zabawa podczas ostatniej nocy w roku gwarantowana.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz