Jak urządzić imprezę w hiszpańskim stylu?

Kuchnia hiszpańska ma wielu zwolenników na całym świecie, z tego więc względu wiele osób decyduje się na urządzanie spotkań czy imprez właśnie w hiszpańskim stylu. Przede wszystkim warto wiedzieć, że sztuka kulinarna Hiszpanii rządzi się swoimi prawami, możemy się więc w niej zetknąć zarówno z daniami kuchni śródziemnomorskiej, jak i z dość prostymi potrawami chłopskimi, które również są bardzo smaczne.

Kuchnia Hiszpańska często nawiązuje do regionalnych dań, czego doskonałym przykładem może być na przykład zupa gazpacho z ogórków, której korzenie możemy odnaleźć w hiszpańskiej Andaluzji bądź paella valenciana, która pochodzi ze znanego hiszpańskiego miasta o nazwie Walencja. W każdym razie, jeśli tylko chcemy zorganizować imprezę w stylu hiszpańskim, na pewno musimy postawić na wyjątkowe dania kulinarne, pochodzące właśnie z różnych regionów półwyspu Iberyjskiego.

Wszystkich gości zadowolą smakowite przekąski hiszpańskie tapas, które dzisiaj są właściwie znane na całym świecie. Do najsłynniejszych przekąsek możemy zaliczyć między innymi wszystkim nam dobrze znane tortille oraz hiszpańskie tapas z szynką, które są banalnie proste w przygotowaniu. Na imprezie w stylu hiszpańskim z całą pewnością nie może więc zabraknąć tego rodzaju przekąsek, zwłaszcza, że zasłynęła z nich cała Hiszpania. Przekąski tapas mogą być ponadto znakomitym pomysłem na przyrządzenie przystawek do dań głównych. Jeśli nie chcemy by nasi goście nudzili się w oczekiwaniu na nasze główne potrawy, na stole na pewno muszą zagościć przekąski, które wprawią w zachwyt najbardziej wyrafinowanych smakoszy.

Wśród przekąsek mogą się więc pojawić kanapki z szynką, możemy również zaserwować naszym gościom przepyszne tortille z kurczakiem i z papryką. Jeśli chcemy, by cały klimat imprezy został utrzymany w hiszpańskim klimacie, wówczas na pewno zainteresują nas również hiszpańskie dania główne.

W tym celu możemy pokusić się o przygotowanie przepysznej paelli z kurczakiem bądź z owocami morza, a możemy zaserwować również przepyszne pierożki hiszpańskie, które na pewno zadowolą wiele podniebień. Pierożki hiszpańskie, nazywane empanadillas to pierogi, które nadziewane są różnym farszem. Możemy przygotować więc farsz z mięsa mielonego, możemy również wykonać farsz z tuńczyka bądź farsz z serem feta i z suszonymi pomidorami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz