Jak urządzić mały pokój gościnny?

Urządzanie poszczególnych pomieszczeń w domu może przysporzyć niemało problemów. Realizacja marzeń i własnych wizji, a także podążanie za modą, nie zawsze jest możliwe. Przeszkód może być naprawdę wiele: począwszy od barier finansowych, poprzez różne, sprzeczne wizje domowników, aż po ograniczenia metrażowe. Jednak nawet nieduża powierzchnia nie oznacza, że nie można stworzyć przytulnego i komfortowego miejsca do mieszkania.

Jednym z pomieszczeń, które, z racji pewnej reprezentacyjności, nastręcza wielu problemów jest pokój gościnny. Jak sama nazwa wskazuje, jest to pomieszczenie, w którym przyjmuje się gości, nie tylko na popołudniową kawę, czy herbatę, ale czasem także udostępnia im miejsce do spania. Co się z tym wiąże, musi zawierać wszystkie elementy umeblowania, które stworzą w miarę komfortowe warunki do relaksu, spotkania rodzinnego i do snu. A powierzchnia taka mała! Jak urządzić pokój gościnny w bloku?

W większych mieszkaniach bez problemu można stworzyć osobny pokój dla gości, z wygodnym łóżkiem, szafą i stolikiem nocnym. Jednak częściej urządza się salon w taki sposób, by można było w nim przyjmować także gości na noc. Innym rozwiązaniem jest umeblowanie pokoju dziennego, by mógł nocą spełniać funkcję dodatkowej sypialni.

Poszukując inspiracji do urządzenia wnętrz, szczególnie takich „problemowych”, bo nie tylko mały pokój gościnny, ale także aranżacja przedpokoju w bloku, funkcjonalne urządzenie nieustawnej kuchni, czy też niewielkiej łazienki na poddaszu sprawiają przy meblowaniu wiele problemów, często korzysta się z pomocy fachowych doradców.

Jednak niewielki pokój gościnny, a także inne pomieszczenia, można urządzić z głową przy pomocy programów do aranżacji wnętrz. Pozwalają one na wirtualne ustawianie mebli, dobieranie kolorów ścian i sufitu, a także oglądnięcie wyników naszej pracy. Zaoszczędza to wielu problemów, a zwłaszcza wielokrotnego przesuwania mebli.

Wracając do pokoju gościnnego, podstawą jest oczywiście wygodne miejsce do siedzenia i spania. Bez większego problemu możemy obecnie zakupić gotowe zestawy wypoczynkowe, które w ciągu dnia pełnią rolę wygodnej kanapy, sofy, czy narożnika, a wieczorem przemienią się w wygodne posłanie.

Szczególnie praktyczny jest właśnie narożnik, chętnie i często wykorzystywany w domu, chociażby do meblowania jadalni w wykuszu, kuchni lub pokoju dziennego. Meble tej jest bardzo praktyczny, gdyż komplet, zawierający pufy, podgłówki, stałe i dodatkowe poduchy zapewniają komfort zarówno siedzenia jak i spania. Do bardzo małych pomieszczeń lepszym rozwiązaniem będą natomiast sofy, które, złożone, nie zajmują zbyt dużo miejsca. Pozwala to na postawienie po bokach dodatkowo szafki nocnej, a naprzeciwko szafy lub telewizora.

Dobierając odpowiednie dodatki do mebli, takie jak stojąca lampa, poduszki, czy fotografie, stworzymy reprezentacyjny, a jednocześnie przytulny kącik.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz