Jak urządzić nowoczesną łazienkę?

Ciemna łazienkaUrządzanie łazienki jest tak samo ważną i zajmującą czynnością jak aranżowanie przestrzeni salonu lub kuchni. Wystarczy odrobina namysłu i pomysłowości, by w łazience zaaranżować interesującą, przytulną i funkcjonalną przestrzeń.
Jeśli posiadamy małą łazienkę lub gdy chcemy osiągnąć efekt przestrzenności warto zrezygnować z wanny i zamontować samą kabinę prysznicową.

Oszczędzimy sporo miejsca jeśli kupimy narożną kabinę prysznicową o półokrągłym kształcie lub ściętych kątach. Warto kupić także kabinę prysznicową wykonaną z przezroczystego materiału, dzięki czemu uzyskamy efekt przestrzenności.

Jeśli koniecznie chcemy wannę w małej łazience, warto zdecydować się na niewielką wannę narożną, która zajmuje mniej miejsca od tradycyjnej wanny, a przy tym pozwoli nam funkcjonalnie zagospodarować narożnik łazienki. Optycznie powiększymy łazienkę za pomocą szklanych powierzchni i dużego, prostego lustra bez zbędnych zdobień. Również podwieszany sedes i podwieszane meble sprawiają wrażenie mniej masywnych, lżejszych i dzięki temu sama przestrzeń łazienki zyska na lekkości.

Jeśli chcemy ocieplić i jednocześnie optycznie powiększyć przestrzeń łazienki, warto położyć na ścianach płytki o jasnych, stonowanych kolorach, bez dużych, wyrazistych wzorów. Również rozmiar płytek ściennych ma znaczenie – duże płytki optycznie zmniejszą przestrzeń pomieszczenia, dlatego najlepiej kupić płytki średniej, standardowej wielkości. Jeśli natomiast chcemy optycznie pomniejszyć dużą łazienkę, wystarczy położyć na ścianach płytki o dużych rozmiarach w ciemniejszych lub intensywnych kolorach. Sam interesujący, soczysty kolor płytek może znakomicie pełnić główny element dekoracyjny łazienki.

Łazienka za sprawą kafelek ściennych i płytek podłogowych oraz białej ceramiki łazienkowej jest zazwyczaj chłodnym i surowym pomieszczeniem. Znakomicie ocieplimy ją i nadamy jej wrażenia przytulności za sprawą drewnianych mebli łazienkowych. Meble i szafki łazienkowe wykonane z prawdziwego drewna świetnie odmienią tradycyjną łazienkę i nadadzą jej oryginalnego, ciepłego charakteru. Można również założyć w łazience drewnianą podłogę, specjalnie impregnowaną i odporną na działanie wody i wilgoci. Do takiego wnętrza wyśmienicie nadadzą się kwiaty doniczkowe – gatunki bagienne, paprocie, kalatee i krotony. W takiej łazience będziemy mogli znakomicie zrelaksować się i odpocząć po ciężkim dniu. Wystarczy kilka oryginalnych pomysłów – drewniane meble łazienkowe, interesujący kolor płytek ściennych czy kwiaty w łazience, by zwykłe pomieszczenie zamienić na interesujące i przytulne wnętrze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz