Jak urządzić wnętrze w stylu orientalnym?

salon-w-stylu-indyjskimNależysz do osób nietuzinkowych? Wybierasz tylko rzeczy oryginalne i niepowtarzalne? A może jesteś zafascynowany kulturą, sztuką i religią Indii? Jeżeli tak, to z pewnością urzecze Cię wystrój wnętrza w indyjskim stylu kolonialnym.

Każdy, kto kiedykolwiek miał sposobność przyjrzeć się meblom indyjskim w stylu kolonialnym, musi przyznać, że cechują się one solidnym wykonaniem i pięknym, misternym wykończeniem. Ponieważ meble są wykonywane ręcznie, z niewielkim tylko udziałem maszyn, oznacza to, że każdy egzemplarz jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Ich oryginalność i urodę podkreśla drewno egzotyczne: teak, palisander, mahoń, akacja, shesham, które jest użyte do wykonania mebli.

To, co w meblach przyciąga szczególną uwagę, to zdobienia i rzeźby. Wśród motywów rzeźbionych przeważają motywy roślinne, zwierzęce oraz poświęcone scenom religijnym. Popularne jest również zdobienie za pomocą malowideł, do wykonania których używa się naturalnych barwników. Dzięki gospodarce wolnorynkowej i handlowi z Indiami, możemy przebierać wśród licznych zestawów wypoczynkowych, skrzyń, komód, biblioteczek, aby wybrać te najbardziej optymalne dla naszych wnętrz.

Jeżeli mówimy o indyjskim stylu kolonialnym, nie możemy zapominać o całej reszcie, która decyduje o tym, że nasze mieszkanie będziemy mogli określić jako mieszkanie urządzone w stylu orientalnym. A zatem pamiętajmy o kolorach. Idealnymi kolorami do tego typu wnętrz są: pomarańcz, czerwień, róż, fiolet, biel i złoty. W takie otoczenie świetnie wkomponują się satynowe poduchy z żakardową wstawką, do przystrojenia wnętrza możemy także użyć zwiewnych materiałów upiętych w odpowiedni sposób. Do wykończenia całości będziemy potrzebować już tylko dodatków w postaci indyjskich figurek, dzwoneczków, ozdób, dzbanów. W przypadku ozdób należy jednak zachować umiar, gdyż ich nadmiar może znacznie przytłoczyć mieszkanie i nadać wnętrzu kiczowaty wygląd. Nie zapomnijmy na koniec o kadzidełkach i muzyce orientalnej, które stworzą niepowtarzalny, orientalny klimat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz