Jak uszyć kapelusz na plażę?

kapelusz-na-plazeTegoroczny letni sezon zapowiada się w modzie bardzo ciekawie. Na topie będą nie tylko dwuczęściowe stroje push up w jaskrawych kolorach czy kolorowe pareo i chusty w kwiaty. Coraz większą uwagę przywiązuje się do dodatków, które muszą być nie tylko barwne, ale także i oryginalne. Kapelusze, buty i okulary przeciwsłoneczne – to najważniejsze akcesoria, na które powinna zwrócić uwagę każda kobieta wybierająca się na plażę.

W tym sezonie szczególną popularnością będą cieszyć się słomkowe kapelusze i czapki z daszkiem. Ochrona głowy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym jest bardzo ważna, dlatego w upalne dni warto nosić ze sobą odpowiednie nakrycie głowy. Jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy posiadać niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju kapelusz, wówczas możemy zdecydować się na jego samodzielne uszycie.

By uszyć idealny kapelusz na plażę potrzebny nam będzie przede wszystkim właściwy materiał. Powinna to być tkanina dość sztywna, warto więc przejrzeć różne materiały, by dobrać ten najbardziej nam pasujący. Na lato szczególnie polecana jest bawełna, ale w sprzedaży może nam zostać zaoferowany również tak zwany perkal. Jest to specyficzny rodzaj bawełny, posiadający płócienny splot.

Kapelusz możemy uszyć z jednego większego prostokąta bądź z czterech mniejszych, wedle własnego uznania. Na materiale najlepiej jest sobie zaznaczyć wykrój, uwzględniając oczywiście wymiary (obwód głowy). Jeśli samodzielne uszycie kapelusza na plażę z materiału będzie nam się wydawać skomplikowane i czasochłonne, wówczas można zdecydować się na zakup specjalnej formy. Takie udogodnienia możemy znaleźć w sklepach z pasmanterią, można także zajrzeć do sklepów internetowych. Szyjąc kapelusz pamiętajmy także, by był on właściwie dopasowany do naszego kształtu twarzy. Panie o owalnej buzi najlepiej będą prezentować się w kapeluszach z płaskim rondem, natomiast kobiety posiadające kwadratową twarz mogą postawić na kapelusz z obszernym rondem. Będzie to doskonały dodatek do wakacyjnego stroju.

Doskonałą alternatywną dla kapeluszy mogą być chusty. Najlepszym wyborem będzie chusta letnia w jasnym kolorze, gdyż nie będzie przyciągała promieni słonecznych. Chustę można zawiązać na głowie na kilka sposobów – można z niej zrobić szeroką opaskę lub zawinąć w turban. Z takimi dodatkami idealnie będą łączyć się nie tylko stroje kąpielowe, ale i krótkie tanie sukienki na urlop oraz długie suknie i spódnice boho.

[Głosów:4    Średnia:1.3/5]

Dodaj komentarz