Jak uszyć płaszczyk dla dziewczynki?

Podczas gdy kilkuletni maluch raczej nie będzie przykuwał większej uwagi do noszonej przez siebie kurtki, to już dziewczynka w wieku szkolnym w jesiennym lub zimowym okryciu na pewno będzie chciała się prezentować niczym mała dama. Obecnie w sklepach można znaleźć najróżniejsze kurtki dla najmłodszych, ale jak się okazuje, nie każdy rodzic może sobie pozwolić na kupno nowego odzienia w każdym sezonie.

Dlatego jeśli nie interesują nas zimowe kurtki puchowe, pikowane, z membrany lub wiosenne i jesienne przejściówki, to możemy pomyśleć o samodzielnym uszyciu płaszczyka dla naszej pociechy. Na pewno taki płaszcz będzie przede wszystkim oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, a dziecko będzie mieć więc pewność, że w takim okryciu będzie prezentowało się niepowtarzalnie.

By samemu uszyć płaszcz na początku należy jednak wybrać jego krój. Nie bez znaczenia będzie także materiał, z którego wykonamy takie okrycie. Dziewczęce płaszczyki mogą być wykonywane z cieńszej bądź z grubszej tkaniny, w zależności od tego, na jaką porę roku chcemy uszyć płaszczyk. Zimowe okrycie z całą pewnością będzie więc grubsze, natomiast płaszczyk na jesień czy wiosnę może być nieco lżejszym odzieniem. Płaszczyk dla dziewczynki może być uszyty na kilka różnych sposobów.

Możemy więc uszyć płaszcz, który będzie posiadał zapięcie pod szyją, możemy też uszyć płaszcz z kapturem lub bez. Możliwości jest naprawdę wiele i wszystko zależy przede wszystkim od wymagań naszej pociechy, a także od naszej własnej inwencji. W ten sposób można szyć także letnie płaszcze przeciwdeszczowe, ale wcześniej należy się zaopatrzyć w odpowiedni materiał, który będzie nieprzemakalny i dodatkowo odporny na działanie silnego wiatru. By uszyć najprostszy płaszczyk, będziemy potrzebować materiału w formie kwadratu o boku około stu pięćdziesięciu centymetrów. Kupując więc materiał, koniecznie zwróćmy uwagę na jego szerokość. Boki fabrycznie zakończone będą stanowić górę oraz dół płaszcza.

Na jednym z brzegów kwadratu składamy materiał, by posiadał on pasek długości około pięciu centymetrów. Przypnijmy go szpilkami, a następnie przeszyjmy na maszynie. W powstały tunel wciągamy pas materiału. Najlepiej uczynić to przy pomocy agrafki. W ten sposób można szyć tak zwane płaszcze z kwadratu. Ale jeśli mamy nieco umiejętności krawieckich, wówczas być może uda nam się również uszyć zimową kurtkę z trapezu lub nawet z koła. Takie dziewczęce płaszczyki będą na pewno świetnym strojem dla małych dam. Płaszczyki można nosić na kilka wersji – można więc zakładać je do eleganckich spódnic i kozaków, a można także z ich pomocą wyczarować ciekawą stylizację o sportowym charakterze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz