Jak walczyć z siniakami?

Siniaki u dzieciKobiety, które posiadają delikatne ciało, często zmuszone są do tego, by ukrywać swe nogi pod długimi spódnicami czy spodniami z powodu szpecących siniaków, które pojawiają się na ciele nawet na skutek niewielkiego uderzenia. Główną przyczyną ich występowania są mało wytrzymałe naczyńka krwionośne. Z pewnością, nie są one groźne dla naszego zdrowia, jednak bardzo utrudniają życie paniom, które z ich powodu wstydzą się pokazać w szortach czy krótkich spódniczkach, zwłaszcza że zamiast szybko zniknąć, z dnia na dzień się powiększają i przyjmują najczęściej siny, granatowy lub żółty kolor.

Co zrobić, aby siniaki szybko znikły z naszych nóg?

Po pierwsze, zaraz po uderzeniu należy zrobić sobie zimny układ w miejscu, które zostało stłuczone. Możemy do tego wykorzystać kostki lodu, a jeżeli ich nie posiadamy, warto wykorzystać nawet woreczek z mrożonkami czy zamrożone mięso. Przede wszystkim zimny kompres spowoduje obkurczenie naczyniek krwionośnych, co będzie skutkowało zmniejszeniem krwawienia podskórnego. A co ciekawe, bardzo skuteczny w zwalczaniu siniaków jest roztwór z octu oraz z sody oczyszczającej a także z proszku do pieczenia.

Oprócz tego, niesamowite rezultaty przynosi także okład z nalewki z arniki górskiej. Jednak stosujemy go tylko wtedy, gdy nasz naskórek nie jest zraniony, aby nie doszło do podrażnień skory. Natomiast, gdy chcemy wzmocnić swoje naczynka krwionośne, wskazane jest picie naparu z kasztanowca zawierającego escynę. Należy go spożywać 3 razy dziennie po posiłkach.

Poza tym, bardzo ważną rolę odgrywa dieta, która powinna być bogata w kaszę, otręby pełnoziarniste oraz w pieczywo. Ponadto, mile widziane jest spożywanie zielonych i czerwonych warzyw, np. brokuł, buraków, papryki. Warto też podkreślić to, że zbawienny wpływ na nasze naczynka krwionośne mają także owoce, w szczególności cytrusy, truskawki, czarne porzeczki. Można także skorzystać z domowej metody na siniaki;  przykładamy liść kapusty wcześniej nasączony oliwą bądź rozgnieciony czosnek wymieszany z oliwą, za których sprawą siniak szybciej znika, a stłuczone miejsce mniej boli.

W aptekach znajdziemy wiele maści i kremów przeznaczonych do cery naczynkowej, które zwykle zawierają wyciąg z kasztanowca. Przede wszystkim, te preparaty mają za zadanie zamknąć rozszerzone naczynka krwionośne i rozjaśnić cerę. Należy wspomnieć też o tym, iż te substancje przygotowywane są na bazie witaminy C (poprawiającej elastyczność skóry), E (tzw. witaminy młodości, która ma działanie antyrodnikowe) oraz K (przyczyniającej się do zamykania rozszerzonych naczyniek).

Oczywiście, najlepiej jest patrzeć pod nogi, by nie narażać ich na niepotrzebne stłuczenia, które mogą skutkować brzydkimi siniakami, zwłaszcza latem, gdy chcemy wszystkim dokoła pochwalić się pięknymi, zgrabnymi nogami.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

Dodaj komentarz