Jak wręczać kwiaty?

jak wręczać kwiaty w pracy?Imieniny, urodziny w firmie a Ty stoisz przed dylematem jak masz wręczyć kwiaty, aby wyszło elegancko a jednocześnie uroczyście? Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości My je rozwiążemy! Przeczytaj te kilka ważnych porad jak wręczać kwiaty oraz podstawowe zasady zachowania się podczas przyjęć.

Kwiaty to prezent niemalże uniwersalny, którym możemy obdarować każdego i z każdej okazji. Jednak, jeśli nasza koleżanka lub kolega z biura obchodzą urodziny należy się kierować kilkoma zasadami savoir-vivru biznesowego. Wszak, precedencja w biznesie jest bardzo ważna!
Jak wręczyć kwiaty koleżance z pracy?

Witając się z nią trzymamy bukiet w lewej ręce a następne przekładamy go do prawej i podajemy jubilatce wraz z życzeniami. Jeśli są to pojedyncze kwiaty ich liczba musi być nieparzysta, bukiet kwiatów wręczamy zawsze kwiatami do góry, nigdy w dół. Wszelkiego rodzaju powitania, pozdrowienia, przedstawianie dokonujemy tuż na początku przyjęcia, imprezy.

Powitania zaczynamy od gospodarza, jubilata, oraz jego rodziny, szefa.  Zasady biurowego bon-tonu mówią, że punktualność, spóźnienia są rzeczą szalenie ważną w firmie, dlatego wybierając się na firmowe przyjęcie wypada być tam punktualnie a najlepiej pięć minut wcześniej. Wszelkiego rodzaju spóźnienia są w złym tonie, nawet, jeśli nasze spóźnienie jest uzasadnione. Idąc na biurowe przyjęcie upewnijmy się, że w szafie mamy elegancki garnitur czy sukienkę, ponieważ taka sytuacja wymaga szczególnej oprawy. Absolutnie na takim przyjęciu nie możemy pokazać się w stroju biurowym, służbowym, dress-code, ponieważ jest to obraza dla gospodarza przyjęcia, w tym przypadku naszego szefa.
Odpuśćmy sobie także korzystanie z telefonu komórkowego, to nie czas ani miejsce na załatwianie spraw służbowych czy też prywatnych. Zwracamy się do siebie w pracy różnie, przeważnie bliżej oraz dłużej znający się pracownicy mówią do siebie różnego rodzaju ksywkami czy pseudonimami, ale na przyjęciu używajmy prawdziwych imion naszych kolegów i koleżanek.
Posiłki w miejscu pracy są oczywiście dozwolone, jednak do tego typu rzeczy przeznaczone są oddzielne miejsca, przeważnie są to stołówki pracownicze, w których także organizowane są przyjęcia dla personelu firmy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz