Jak wybierać bieliznę?

Odpowiednio dobrana bielizna, choć niewidoczna, zazwyczaj potrafi zdziałać cuda. To podstawa dobrego ubioru i samopoczucia. Nie tylko powinna być wygodna, piękna i zmysłowa, ale jej zadaniem jest również podkreślanie i eksponowanie naszych atutów, np. dużego biustu, ale także przede wszystkim powinna ukryć niektóre mankamenty sylwetki, nadając figurze pożądany kształt, nawet jeśli nie jest to bielizna korygująca.

Choć wybór bielizny, jaki oferują nam aktualnie sklepy jest ogromny, niejedna z nas przekonała się, że znalezienie idealnego biustonosza czy majtek może sprawić niemały kłopot.

Podstawową kwestią przy wyborze bielizny jest znajomość rozmiaru. Być może większość kobiet sądzi, że zna swój rozmiar stanika, jednak mimo wszystko większość modeli nie spełnia ich oczekiwań. Aby znaleźć idealny biustonosz należy znać swój obwód pod biustem oraz rozmiar miseczki. Od obwodu zmierzonego należy odjąć jednak jeszcze pięć centymetrów, o czym nie wie większość pań, ponieważ bielizna podczas użytkowania prawdopodobnie lekko się rozciągnie. W przeciwnym razie obwód biustonosza prawdopodobnie okaże się za duży i w efekcie nasza bielizna będzie się nieestetycznie podciągać do góry z tyłu, a biust będzie opadał. W takiej sytuacji biustonosz nie będzie spełniał swojej funkcji.

Podobnie istotny jest wybór odpowiedniego rozmiaru miseczki. Jeśli miseczka będzie za duża, biustonosz będzie nieładnie odstawał lub nawet marszczył się i przesuwał na biuście, natomiast jeśli wybierzemy za małą miseczkę, piersi mogą się wręcz wylewać z biustonosza, co nie wygląda zbyt elegancko. Miseczka, nawet w idealnym rozmiarze, powinna także nadać naszym piersiom satysfakcjonujący kształt. Na szczęście do wyboru mamy zarówno miękkie, nieusztywniane biustonosze, staniki z fiszbinami lub też usztywniane push-up, nieco powiększające piersi. Wybierając biustonosz, musimy zwrócić także uwagę na jakość szwów. Gryzący, prujący się czy wyblakły szew na pewno nie podniesie komfortu użytkowania.

Jeśli nie mamy idealnie zgrabnej pupy, także wybór majtek może okazać się kłopotliwy. Zdecydowanie należy unikać fig wciskających się w pośladki i odznaczających się pod ubraniem, dlatego i tutaj niezbędna jest znajomość rozmiaru. Wiele kobiet sądzi, że najlepszym rozwiązaniem, aby tego uniknąć jest wybór stringów, jednak ten typ majtek nie tylko nie modeluje ani nie podtrzymuje pośladków, ale przy nieumiejętnie dobranym rozmiarze może wciskać się w ciało podkreślając fałdki tłuszczu, co szczególnie źle wygląda przy dopasowanej sukience. Na szczęście wybór damskich majtek na tym się nie kończy. Do uniwersalnych modeli, w którym dobrze prezentuje się większość pup należą bokserki, francuskie szorty sięgające połowy pośladka i praktycznie nie odznaczające się pod ubraniem oraz seksowne biodrówki.

Wybór odpowiedniego rozmiaru i fasonu bielizny to niezwykle istotna sprawa. Bielizna jest bowiem nieodłącznym elementem każdego stroju i chociaż ukrywamy ją pod naszym ubiorem, spełnia bardzo ważną rolę. Idealnie dobrana potrafi zdziałać cuda z naszą sylwetką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz