Jak wybrać dobrą kanapę?

Modele rozkładanych sofWybór odpowiedniej kanapy lub sofy do salonu bądź pokoju dziennego nie jest kwestią tak błahą, jak mogłoby się pozornie wydawać. Z tego też powodu podpowiadamy, jak wybrać najlepszą, wygodną i praktyczną kanapę.

Stylowa, nowoczesna, ale przede wszystkim wygodna kanapa to jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdego mieszkania. Mebel taki można bowiem ustawić w każdym pomieszczeniu, zarówno w reprezentacyjnym salonie, jak i kameralnej sypialni. Jak jednak wybrać najodpowiedniejszy dla naszych potrzeb mebel?

Zależnie od ilości miejsca, jakim dysponujemy w pomieszczeniu, osobistych gustów oraz indywidualnych preferencji, zdecydować się można zarówno na wybór prostej jak i wielofunkcyjnej kanapy. Na rynku znaleźć bowiem można szereg modeli o nowoczesnych, nietuzinkowych kształtach i w mocnych, zdecydowanych kolorach.

Dobrym przykładem takich praktycznych sof i kanap okażą się z pewnością modele mebli sypialnych. Wiele wersalek można bowiem swobodnie rozkładać i przeznaczyć do spania, ustawiając je przykładowo w sypialni. Inne z kolei fasony pozbawione są funkcji rozkładania, dlatego takie sofy warto umieścić w niewielkim salonie, gdzie nie zajmą zbyt wiele miejsca, aczkolwiek z pewnością okażą się funkcjonalne.

Dokonując zakupu kanapy warto przede wszystkim sprawdzić, czy mebel jest wygodny. Warto więc swobodnie usiąść na sofie lub nawet położyć się na niej, testując miękkość wypełnienia oraz tkaninę, z jakiej wykonane jest obicie. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie takiego mebla, mianowicie na dodatkowe zagłówki, podłokietniki czy praktyczne blaty, które śmiało można wykorzystać jako niewielkie stoliki do kawy.

Kanapę lub sofę do salonu warto również dopasować do innych sprzętów i pozostałych mebli. Do wnętrz utrzymanych w stylu retro polecamy przede wszystkim drewniane łóżka z rzeźbionymi poręczami lub na wygiętych, efektownych nóżkach. Na wersalce można także śmiało ułożyć ozdobne poduszki lub satynową, ażurową narzutkę w odpowiednim kolorze.

Obecnie w wielu salonach meblowych można z łatwością zamówić i kupić gotowy komplet mebli do pokoju dziennego, sypialni, czy salonu. W skład takich zestawów obok kanapy wchodzić też mogą inne sprzęty, na przykład garderoby, szafy przesuwne czy eleganckie ławy i stoliki. Kanapa zakupiona w zestawie z pewnością doskonale skomponowana będzie z pozostałymi meblami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz