Jak wybrać torebkę?

modna-torebka-damskaTrudno wyobrazić sobie kobietę bez torebki. To typowo damski dodatek, który niekoniecznie musi być szykowny i elegancki. Znajdziemy przecież wiele kobiet, które posiadają torebki sportowe czy stricte torebki codzienne, charakteryzujące się sporą pojemnością. Bo przecież torebka musi spełniać wymogi praktyczności. Ale i tak dobierając odpowiednią dla siebie torbę, większość pań kieruje się względami dekoracyjnymi i estetycznymi. A dobór właściwej torebki nie jest wcale taki prosty. Sklepy z galanterią oferują ogromny wybór. Warto się postarać, aby znaleźć idealną torebkę, która będzie spełniać wszystkie oczekiwania.

Kupując odpowiednią dla siebie torebkę, trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie – jakie będzie jej przeznaczenie? Jeżeli będzie to torebka będąca tylko i wyłącznie dodatkiem do stroju wieczorowego, to na pewno trzeba będzie na początku już odrzucić wielkie worki czy inne pojemne torby. Wieczorowa torebka jest bardzo charakterystyczna. Musi być przede wszystkim mała i pod każdym względem powinna pasować do stroju oraz stylu. Każda kobieta musi sobie zdawać sprawę z tego, że torebka bardzo rzuca się w oczy. Szczególnie w przypadku kreacji wieczorowej, której jest najważniejszym dopełnieniem.

W chwili kupowania torebki codziennej trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar. Wszystko zależy od tego czy dużo czasu spędzamy poza domem, jakie rzeczy musimy ze sobą wziąć itd. Na pewno większe torebki wybiorą studentki, które zazwyczaj muszą wziąć ze sobą na uczelnię sporą ilość książek oraz notatek. Mniejsza torebka będzie potrzebna kobiecie – przedsiębiorcy, która większość potrzebnych rzeczy trzyma w firmie albo w aktówce. Warto kierować się względami praktycznymi. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na rozmiar, ale także na to czy torebka posiada odpowiednią ilość przegródek, kieszonek itd. Przyda się to przede wszystkim paniom, które nie mogą obejść się bez tony dodatków, takich jak np. błyszczyki, pudry itd.

Styl torebki także odgrywa ważną rolę. Warto zaufać swojej intuicji. Jeżeli na co dzień ubieramy się luźno i trochę w stylu sportowym, to nie można dobierać np. eleganckich torebek skórzanych. Podobnie jeżeli chodzi o kolor – jeśli na co dzień preferujemy stonowane kolory, to nie wybierajmy torby w krzykliwym kolorze żółtym. Chociaż kontrast może być dobrym rozwiązaniem – wiadomo jednak, że we wszystkim trzeba zachować umiar. Szczególnie w modzie, która lubi nietypowe rozwiązania, ale nie lubi bezguścia i kiczu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz