Jak wygłuszyć drzwi w domu?

wyciszanie-drzwiBłogi spokój, niczym niezmącona nisza – to wartości, które chyba każdy z nas ceni sobie najbardziej. Nieustannie poszukujemy miejsc, które gwarantowałyby nam taki komfort. Niejednokrotnie sami stwarzamy sobie tak przyjazne otoczenie. W nim, z ogromną przyjemnością i radością, spędzamy każda wolną chwilę, odpoczywamy, relaksujemy się. Czy jednak w pogoni za ciszą musimy wyjeżdżać w głuchą dzicz, chować w najdalszych zakątkach, odcinać się od cywilizacji, społeczeństwa, technicznych osiągnięć? Oczywiście, że nie! Wystarczy, na przykład, jedynie zadbać o wyciszenie drzwi w mieszkaniu, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych, i… gotowe! Oczywiście, pod warunkiem, że grube ściany również chronią nas przed hałasem.

Wybór właściwych drzwi, znając nasze potrzeby i oczekiwania, nie powinien spędzać nam snu z powiek. Mamy jasno określony cel, a mianowicie zakup drzwi, które pozwolą nam zapomnieć o zgiełku raz na zawsze. Drzwi kontra hałas i chłód są bowiem w stanie wygrać starcie, gdy zostaną wyposażone w niezbędne elementy – w tak zwany „wojenny oręż”. Drzwi akustyczne, a oprócz tego dodatkowo ocieplane i uszczelniane, jako drzwi wejściowe – zewnętrzne, do mieszkania czy domu, zdadzą test na szóstkę. Drzwi wyciszające w pokoju? Doskonale! Oryginalne drzwi z pomysłem z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę bez względu na to czy przybiorę tradycyjną formę jednoskrzydłową, czy też będą to dwuczęściowe drzwi wewnętrzne, które są absolutnym hitem salonowym i nie tylko!

Jeśli natomiast mamy w domu komplet drzwi, które niestety do dźwiękoszczelnych nie należą, możemy w bardzo prosty sposób rozwiązać ten problem. Wystarczy bowiem udać się do dowolnego marketu budowlanego i nabyć zestaw do wygłuszania drzwi. Jedyne, czego będziemy potrzebować, aby dokonać właściwego zakupu, to wymiary skrzydła drzwiowego i futryny. W skład takiego „zestawu” wchodzi kawałek skaju z gąbką, ozdobna gilza, gwoździki do ich przymocowania oraz dekoracyjne pinezki tapicerskie. Ponadto między futryną a skrzydłem warto zamontować gąbkę, która oprócz funkcji „wyciszania” będzie miała charakter ociepleniowy. Takie rozwiązanie idealnie nadaje się do zastosowania tak w przypadku drzwi zewnętrznych, jak również wewnętrznych. Nie ma chwili do stracenia – DAJMY SOBIE SPOKÓJ!

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]

Dodaj komentarz