Jak założyć rachunek w domu maklerskim?

rachunek maklerskiZałożenie rachunku w domu maklerskim nie jest sprawą trudną, należy jednak zwrócić uwagę na pewne elementy związane z podpisaniem umowy o prowadzenie rachunku inwestycyjnego.
W celu założenia rachunku maklerskiego należy mieć ukończone 18 lat i mieć przy sobie dowód osobisty. W wybranym domu maklerskim zostanie przygotowana dla nas umowa o świadczenie usług w zakresie prowadzenia rachunku inwestycyjnego. Warto wcześniej przygotować się do podpisania umowy poprzez przeczytanie ogólnie dostępnego regulaminu świadczenia usług przez wybrany przez nas dom maklerski. W ten sposób możemy uniknąć wielu „niespodzianek” w trakcie korzystania z rachunku.

W razie niejasności czy jakichkolwiek wątpliwości obsługująca nas osoba powinna posłużyć nam radą i wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Przed podpisaniem umowy zostaniemy poproszeni o wypełnienie ankiety dotyczącej naszej wiedzy na temat giełdy papierów wartościowych oraz naszej wiedzy i doświadczenia związanego z tego typu inwestowaniem. Będziemy także proszeni o zadeklarowanie wysokości środków (w stosunku do wszystkich zgromadzonych oszczędności), jakie planujemy przeznaczyć na inwestycje na giełdzie. Wypełniona ankieta nie ma charakteru wiążącego (nie musimy ograniczać wielkości inwestowanego kapitału). Ma ona na celu wypełnienie przez dom maklerski zobowiązań, jakie nakłada na niego ustawa, o poinformowaniu nas o ryzyku, jakie jest związane z naszymi przyszłymi inwestycjami na giełdzie.
W obecnych czasach wielu inwestorów korzysta z Internetu jako medium do składania zleceń giełdowych poprzez rachunek inwestycyjny. Taki rodzaj dostępu do rachunku (obecnie chyba każdy dom maklerski go umożliwia), wymaga podpisania odpowiedniego aneksu do umowy o świadczeniu usług maklerskich. Na miejscu lub za pośrednictwem poczty zostanie nam przekazany identyfikator oraz hasło dostępu do rachunku maklerskiego. Otrzymane hasło należy zmienić na własne przy pierwszym logowaniu do serwisu, identyfikator jest stały – nie można go zmieniać. Czasem aktywacja rachunku wymaga dodatkowego kontaktu z domem maklerskim – osobistego lub telefonicznego.
Po aktywacji rachunku pozostaje rozpocząć swoją przygodę z giełdą, mając nadzieję, że nasze decyzje kupna bądź sprzedaży będą właściwe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz