Jak zrobić fryzurę w stylu pin-up?

upiecie-w-stylu-pin-upNa ostatnich wybiegach znanych projektantów pokazano popularne upięcie z lat 50-tych czyli fryzury typu pin-up. Styl ten wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Powstał w latach 40 i 50. Był tak popularny, że nikt nie zastanawiał się w jaki sposób dobrać cięcie do kształtu twarzy, ani jakie są trendy w strzyżeniu, ponieważ wszystkie kobiety chciały wyglądać właśnie w stylu pin-up. Stał on się tak popularny, że nawet najmodniejsze młodzieżowe fryzury dla mężczyzn nawiązują do tamtych lat. Nie przyjął się jedynie w przypadku fryzur dla dzieci.

Dziewczyny w stylu pin-up nosiły bardzo powabne kobiece stroje. Najczęściej były to rozkloszowane sukienki w groszki i kwiaty, skąpą bieliznę lub krótkie spodenki z podwyższonym stanem. Ważnym motywem były kokardki i wisienki. Makijaż tego stylu był bardzo wyrazisty – usta pomalowane na czerwono, oczy podkreślone czarną, mocną i dość grubą kreską, czyli tzw. kocie oko, brwi zaznaczone ciemniejszą kredką a rzęsy długie, często sztuczne.

Charakterystyczne fryzury to najczęściej loki i podpięte po bokach grzywki. Na szczycie głowy montowano gigantycznych rozmiarów koki i loki. Włosy mogły być też rozpuszczone, ale koniecznie napuszone z opadającą niesymetrycznie grzywką, podtrzymywane opaską.
Klasyczna dziewczyna pin-up to oczywiście blondynka, jednak w dzisiejszej wersji dopuszczane są również inne ciekawe odcienie włosów, czyli brązy, czernie i rude.
Uczesania takie świetnie sprawdzają się jako retro fryzury na ślub oraz pomysłowe weselne uczesania z loków bądź prostych włosów, a także koki i upięcia na wieczór do samodzielnego wykonania. Będą również służyły jako fryzury do pracy, oczywiście nie te codzienne, ale na przykład na biznesowe przyjęcia.

Jak wykonać fryzurę w stylu pin-up?
Pierwszym etapem jest wtarcie w pasma włosów pianki do modelowania, a następnie rozczesanie wszystkich włosów. Kolejny krok to mocne natapirowanie wszystkich włosów u nasady. Zabieg ten na pewno sprawi, że fryzura nabierze objętości, a włosy będą wyglądały na bardziej gęste. Następnie należy zakręcić loki. Najlepiej zrobić to przy pomocy lokówki, bo wałki mogą nadmiernie obciążyć włosy niszcząc wykonany wcześniej tapir. Po takim przygotowaniu pozostaje ułożenie fryzury w pożądany kształt. Włosy z czoła powinny być zaczesane do tyłu, tak aby tworzyć zaokrąglony rulon. Resztę pasm można zebrać z tyłu głowy rolując kolejne pasma i podpinając każde z nich wsuwkami lub po prostu zapinając całość przy pomocy tzw. donuta do włosów. Tak ułożoną fryzurę utrwalić można pianką lub sprayem podkreślającym ich skręt. Albo spryskać je zwyczajnym lakierem do włosów. Aby fryzurze dodać kobiecy charakter tamtych lat zebrane z tyłu włosy można spiąć kokardą w groszki lub podpiąć opaską z dużym, materiałowym kwiatem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz