Jak zrobić kartkę bożonarodzeniową z szopką?

kartka-z-szopkaŻyczenia świąteczne – własnoręcznie zdobione
Jeszcze do niedawna kartki świąteczne z gotowymi życzeniami można było otrzymać jedynie na poczcie lub w sklepach z artykułami papierniczymi. Dzisiaj bez trudu nabędziemy je w niemal każdym kiosku z prasą a nawet w super- i hipermarketach. Niektóre z nich oferują nam dodatkowe ułatwienie jakim jest zakup znaczków oraz wystawienie specjalnych skrzynek pocztowych na przesyłki. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu, takie rozwiązanie jest naprawdę bardzo korzystne i wygodne. Jeśli jednak możemy sobie na to pozwolić, warto zainwestować czas w własnoręcznie robione kartki bożonarodzeniowe. Taka wysyłka sprawi adresatowi, o wiele więcej radości i z pewności mile go zaskoczy.

Do naszej dyspozycji jest ogromna gama możliwości. Możemy na przykład sprawdzić jak się robi kartki na święta metodą quilling bądź też poszukać instrukcji na kartki bożonarodzeniowe w technice scrapbooking. Dla osób o wysokich zdolnościach plastycznych i manualnych z kolei wiele przyjemności może sprawić kartka świąteczna wyszywana lub haftowana – wzory i szablony na tego typu prace, bez trudu znajdziemy w sieci. Osoby z większym zapasem czasu na świąteczne przygotowania, mogą też wykonać kartki bożonarodzeniowe z szopką. Włączenie do tego zadania swoich starszych dzieci, będzie dodatkowym ułatwieniem, a przy tym sporą atrakcją dla samych milusińskich.

Jak zrobić kartkę świąteczną z szopką?
Do wykonania tego typu kartki potrzebne będą nam: biały brystol x 2; czarny papier x1; farby: niebieska, fioletowa, czarna; ostre nożyczki; żółty papier x1; klej. Pierwszy krok to wykonanie szablonu. Można go znaleźć w Internecie lub też narysować samemu. Chodzi głównie o kontury: postaci, żłóbka z dzieckiem, gwiazdy betlejemskiej oraz dachu na dwóch wspornikach. Następna czynność to wycięcie poszczególnych elementów szablonu z białego brystolu. Kolejna czynność to odwzorowanie wyciętych części na czarnym papierze. Następny krok to pomalowanie na granatowo białego brystolu. Malujemy go nanosząc na karton okręgi w coraz ciemniejszych barwach – pozostawiając środek biały (niepomalowany). Następna czynność to naklejenie poszczególnych elementów z czarnego papieru oraz żółtej gwiazdy na pomalowany karton. Ostatni element naszej pracy to złożenie brystolu na pół oraz wpisanie życzeń. Dodatkowy efekt można uzyskać, ozdabiając dach szopki białą grubszą nierównomiernie nałożoną warstwą białej farby.

Tak przygotowana kartka z pewnością ucieszy każdego, kto ją otrzyma, a Tobie i wszystkim, którzy będą brali udział w jej wykonaniu sprawi wiele radości. Życzymy świątecznych inspiracji.

[Głosów:4    Średnia:4/5]

Dodaj komentarz