Jak zrobić laurkę w kształcie tulipana?

tulipan-z-papieruSamodzielne robienie kartek staje się coraz bardziej popularne. Jeśli więc nie masz jeszcze pomysłu na prezent na dzień matki lub dzień kobiet, być może zainteresuje się możliwość własnoręcznego wykonania kartki w kształcie tulipana, która sprawi, że na twarzy ukochanej osoby pojawi się uśmiech.

Nowoczesną metodą wykonywania kartek jest technika quillingu, która początkowo była popularna jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzisiaj technika ta znana jest także w naszym kraju. Jeśli nie wiesz, jak zrobić kartkę na Dzień Kobiet metodą quillingową, wówczas musisz wiedzieć, że technika ta polega na wykorzystywaniu cieniutkich paseczków papieru, które nawijane są na drut, a następnie formowane i naklejane na kartkę. W ten sposób można wykonywać różnego rodzaju elementy, które mogą składać się na gotowe obrazki. Metoda quillingu może nam posłużyć nie tylko do tworzenia kartek wielkanocnych, bożonarodzeniowych. Z pomocą tej techniki można także wykonywać kolorowe kartki dla dzieci: z barankiem, króliczkiem oraz kartki w kształcie jajek. Techniką quillingu może być wykonana także miłosna kartka dla żony ze zdjęciem. Na Walentynki lub na dzień matki można przygotować także oryginalną kartkę w kształcie tulipana.

Do jej wykonania będziemy potrzebować kartkę z grubego papieru (najlepiej z bloku technicznego), nożyczki, długopis, klej, wstążkę oraz szablon tulipana (gotowy szablon można znaleźć na przykład w sieci). Za pomocą długopisu szablon nanosimy na kartkę papieru, a następnie wycinamy go nożyczkami. Kartkę zaginamy wzdłuż przerywanej linii. Po złożeniu powinien powstać nam kwiatek. Kolejnym krokiem będzie ozdobienie kartki oraz napisanie życzeń. Najciekawszy efekt otrzymamy, gdy zrobimy w otwieranej części tulipana dwie nieduże dziurki i przewleczemy przez nie kolorową tasiemkę. Można ją zawiązać na kokardkę. Ważne jest to, jaki papier wybraliśmy. Jeśli jest on biały, wówczas kartkę wypada pokolorować (na przykład na czerwono lub żółto), by przybrała ona barwę jeszcze bardziej przypominającą tulipan. Można również postawić na kolorowy brystol, dzięki czemu unikniemy kolorowania.

Kartka w kształcie tulipana może być idealnym prezentem zarówno na dzień matki, jak i na dzień kobiet. W podobny sposób samodzielnie możemy przygotowywać wiele innych kartek. Takie kartki mogą stanowić także wzór laurki na dzień babci i dziadka. Własnoręcznie przygotowywane kartki oraz podarunki są znacznie bardziej wartościowe, a co najważniejsze, są przepięknym dowodem na to, że na wykonanie prezentu dla bliskiej naszemu sercu osobie, poświęciliśmy swój własny czas.

[Głosów:2    Średnia:2/5]

Dodaj komentarz