Jak zrobić ogrodzenie dla psa?

ogrodzony-piesZ pewnością wielu właścicieli czworonożnych pupili, potrzebujących dużej ilości miejsca na wolnej przestrzeni zastanawia się, jak pogodzić szczęście domowego zwierzaka z elegancko i oryginalnie zaprojektowanym ogrodem.

Rozwiązaniem na tego typu problemy może okazać się budowa przestronnego i bezpiecznego kojca dla psa, otoczonego na przykład metalową siatką o zaokrąglonych oczkach. Pupil będzie miał dla siebie wystarczająca ilość miejsca i podczas zabawy nie zniszczy kwiatowych rabatek ani nie rozkopie domowej grządki.

Duże psy będą oczywiście potrzebowały zamontowania wysokiego ogrodzenia, którego w żaden sposób nie przeskoczą i nie zrobią sobie przy tym krzywdy. Dla ras takich jak nowofundland, labrador czy owczarek niemiecki warto dodatkowo wzmocnić konstrukcję solidnymi słupkami ogrodowymi, żeby pies nie naciągnął i nie rozerwał w krótkim czasie siatki.

Niezależnie od wielkości i siły psa, przed przygotowaniem specjalnego ogrodzenia powinniśmy wykopać głębokie na około 6-80 centymetrów fundamenty. Ich głębokość uzależniona będzie od typu gruntu oraz wielkości słupków. Do fundamentu należy wstawić narożne i boczne słupki oraz zalać je betonem. Po wypoziomowaniu słupków należy podeprzeć je i zostawić na około trzy dni do zaschnięcia.

Po tym czasie należy przygotować mocny drut i rozciągnąć go miedzy słupkami oraz zamontować wybrany typ ogrodzenia – wysokie panele, szerokie, drewniane sztachety lub siatkę ogrodową. Sztachety należy zamontować na metalowym pręcie lub kątowniku, natomiast siatkę należy mocno i ciasno zapleść przez oczka na słupkach. Na koniec warto jeszcze wzmocnić konstrukcję podłużnymi belkami lub żerdziami, żeby pies nie wyłamał sztachet.

W ogrodzeniu zbudowanym w większej części z drewna warto również wykonać inne, drewniane elementy, takie jak choćby przestronna i wygodna buda dla czworonoga. Dysponując większą ilością miejsca dla psa, można również zrobić mu drewniane zabawki, którymi będzie mógł bawić się podczas przebywania w kojcu.

Na koniec warto ogrodzenie zakonserwować, by ochronić je przed wilgocią i mrozem oraz pomalować na stonowany kolor, najlepiej ciemny brąz lub głęboka zieleń. W ten sposób ogrodzenie wtopi się nieco w kolorystyczne tło ogrodu i poprawi samopoczucie naszemu czworonożnemu pupilowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz