Jak zrobić piękny bukiet?

piekny-bukiet-z-kwiatow-mieszanychJeśli chcemy podarować komuś  kwiaty na jakąś specjalną okazję zwykle zamawiamy go w kwiaciarni. Jednak można też spróbować stworzyć go samodzielnie. W każdym razie na pewno jeśli chodzi o sezonowe ozdoby kwiatowe do domu warto włożyć odrobinę wysiłku i stworzyć coś według własnego pomysłu. Naprawdę nie trzeba wiele. Wystarczy zastanowić się jaką formę ma przyjąć nasza ozdoba – bukietu, stroika czy może wianka. Następnie z czego chcemy, aby była zrobiona i w końcu jakie akcesoria florystyczne będą do tego potrzebne.

Oczywiście w przypadku dekoracji kwiatowych na duże uroczystości, takie jak śluby, komunie, chrzciny lepiej zlecić ich wykonanie specjalistom. Podczas tego rodzaju wydarzeń i tak jest wystarczająco dużo różnych rzeczy do załatwienia. Natomiast już chociażby na święta spokojnie można wykonać wszelkie dekoracje samodzielnie. Podczas Wielkanocy najczęściej robi się stroiki oraz bukiety z bukszpanu, bazi, tulipanów i żonkili. Wystarczy ładny wazon, do którego będzie można wstawić te wszystkie naturalne wiosenne ozdoby i gotowe. Kwiatowe ozdoby na stół czy ścianę mogą przyjmować też formę stroików, do wykonania których potrzebna będzie baza z gąbki lub wikliny. Jeśli natomiast chcemy wręczyć komuś piękne kwiaty na urodziny lub w podziękowaniu za przysługę można wybrać na przykład róże, storczyki lub lilie oraz koniecznie jakieś dodatki do nich. Wystarczy kilka liści w ładnym kształcie oraz kilka ozdobnych traw. Wszystko razem przewiązuje się ozdobną tasiemką, a jej końce podkręca za pomocą nożyczek.

Natomiast jeżeli chcemy zrobić bardziej elegancki i pracochłonny bukiet warto pomyśleć o koszu z kwiatami. Trzeba wtedy przede wszystkim wybrać ładny kosz, a następnie można go ozdobić wstążeczką czy tasiemką. Szczególnie dobrze wychodzi to na rączce, którą można opleść parokrotnie wstążką, a następnie zrobić na środku kokardę. Potem trzeba umieścić w koszu specjalną gąbkę florystyczną, którą można porządnie nasączyć wodą. Jest to niezbędne, aby kwiaty utrzymały się jak najdłużej. Kolejny krok to umieszczenie w gąbce liści, które wbija się dookoła kosza i kilku miejscach na środku. Jednak na samym środku powinno znaleźć się kilka większych kwiatów, na przykład gerbery. Następnie można uzupełnić kompozycję drobniejszymi kwiatami, chociażby frezjami. Potem wolne przestrzenie zapełnia się ozdobnymi trawami i dodatkowymi liśćmi. W posobny sposób można zrobić kosz na dowolna okazję – jubileusz, rocznicę, obronę pracy magisterskiej, ślub czy na wszystkich świętych. Będą się tylko zmieniać kwiaty, ozdoby i kolory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz