Jak zrobić pocztówkę ze zdjęciem?

Święta to radosny czas, w którym chcemy dzielić się z innymi naszymi przeżyciami i pozytywnymi emocjami. Zasiadamy wtedy przy jednym stole, biesiadujemy, śpiewamy kolędy, łamiemy się opłatkiem. Wszystkie te elementy budują naszą jedność i przypominają nam o tym jak ważne i potrzebne są silne więzi z innymi ludźmi.

Święta to świetny czas na wyjaśnianie wszelkich niedopowiedzianych spraw i zadośćuczynienie wszelkim przykrościom. Czas świąteczny ma bowiem w sobie pewnego rodzaju magię, dzięki której łagodniejemy, zwracamy się ku innym i jesteśmy otwarci i życzliwsi.

Święta są także czasem życzeń. Składamy je w gronie rodziny przy wigilijnym stole, ale także w pracy, szkole czy wśród znajomych. Wymieniamy się w tym okresie życzeniami niemal wszędzie. W dobie Internetu robimy to jeszcze częściej i jeszcze łatwiej.

Jedną z popularnych metod składania życzeń są bożonarodzeniowe kartki. Przybierają najróżniejsze formy i wysyłane są różnymi drogami. Niekiedy wręczmy je osobiście, by nadać naszym życzeniom bardziej oficjalną formę. Często życzenia wysyła się pocztą, szczególnie do rodziny, która dalej mieszka. Dominującym przekaźnikiem życzeń świątecznych jest jednak Internet, za jego pośrednictwem można wysłać niemalże wszystko.

W ostatnich czasach dominują nietypowe, robione własnoręcznie karty świąteczne. Jednym z rodzajów takich kartek są pocztówki świąteczne ze zdjęciem nadawcy. Można zrobić je na kilka sposobów.

Kartki internetowe

To jedna z prostszych i mniej pracochłonnych kartek bożonarodzeniowych. Zdjęcie zapisane na komputerze wystarczy otworzyć w odpowiednim programie, opatrzyć tekstem, podpisać i kartka już gotowa. Oczywiście wachlarz możliwości jest ogromny. Styl jaki nadamy kartce zależy tylko i wyłącznie od nas.

Kartka wyklejanka
Wymaga nieco zdolności plastycznych i sprawnych rąk. Tego typu kartki często przygotowywane są przez dzieci metodą wyklejanki. Dorośli jednak też mogą stworzyć piękne kompozycje i zaskoczyć swoich bliskich nietypowymi kartkami z życzeniami.

Trwałe życzenia w stylu decupage
To dość nietypowa ale bardzo trwała i estetyczna forma świątecznych życzeń ze zdjęciem. Zdjęcie należy wydrukować w lustrzanym odbiciu na laserowej drukarce. Następnie trzeba przykleić je zdjęciem do oszlifowanej uprzednio drewnianej deski (jej grubość i kształt zależy od nas). Ważne by używać do tego celu kleju do drewna. Gdy całość wyschnie papier należy delikatnie zetrzeć wilgotną gąbką. Naszym oczom ukaże się malowane na drewnie zdjęcie z życzeniami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz