Jak zrobić ponczo na drutach lub szydełku?

ponczo-recznie-robione-na-drutachWydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach mało kto ma czas na to, aby wykonywać jakikolwiek robótki ręczne. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o czas (chociaż to z całą pewnością także jest przyczyną). Po prostu obecnie zdecydowanie mniej niż kiedyś młodych dziewczyn potrafi dzisiaj wykonywać jakiekolwiek robótki ręczne. Ich mamy i babcie miały i mają większe umiejętności. Ale trzeba przyznać, że kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu robótki ręczne cieszyły się większym zainteresowaniem, dlatego że trudniej było kupić ładne ubrania (Ba! Czasem w ogóle nie było możliwości, by zrobić tego rodzaju zakupy).

Obecnie wygląda to znacznie inaczej. Potrzebujemy ażurowe ponczo, sweterek albo płaszczyk? Żaden problem. Wystarczy udać się do galerii handlowej, do pojedynczych sklepów czy na targ. Oferta jest tak szeroka i tak różnorodna, że w wielu sytuacjach nie mamy naprawdę zielonego pojęcia, na co się zdecydować. Kiedyś tak nie było. A kobiety radziły sobie i to naprawdę świetnie. Dzisiaj robótki ręczne to po prostu hobby i pasja. Wiele kobiet nadal się tym zajmuje, ponieważ po prostu lubi to robić. Poza tym mogą sobie wyczarować takie swetry, sweterki, pelerynki czy poncza, o jakich marzą, a które trudno znaleźć w sklepie. Poza tym zawsze mogą również powiedzieć, że to konkretne ponczo wykonały samodzielnie. Nierzadko są to prawdziwe dzieła sztuki. Osoby, które nie mają zielonego pojęcia o robótkach na drutach czy na szydełku, nie mogą zrozumieć, jak dana osoba wykonała takie cudo ręcznie.

No właśnie. Jak zrobić ponczo na drutach lub szydełku? Wbrew pozorom czynność ta wcale nie jest taka trudna. Najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość. Nic nie przyjdzie od razu. Wyposażmy się odpowiedni sprzęt (druty lub szydełko kupimy w dowolnej pasmanterii) oraz włóczkę. Teraz zaczerpnijmy np. z internetu instrukcje, jak zrobić samodzielnie kolorowe ponczo. Internet to z całą pewnością najłatwiej i najszybciej dostępne źródło tego rodzaju informacji. W księgarniach znajdziemy wiele książkowych poradników. Nie musimy ich jednak od razu kupować. Najpierw sprawdźmy czy złapiemy w ogóle „bakcyla”. Jeżeli okaże się, że tak – możemy robić dalsze zakupy.

Niektórzy dłużej, niektórzy krócej uczą się robienia na drutach czy szydełku. Nie wiesz ile zajmie to Tobie? My też nie wiemy! Ale szybko możesz się o tym przekonać. Wystarczy, że już dzisiaj zabierzesz się za robótki ręczne. W razie większych problemów, zawsze możesz poradzić się mamy albo babci…. One na pewno potrafią to robić i na pewno doradzą Ci jak się w ogóle do tego zabrać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz