Jak zrobić samemu ozdoby świąteczne?

recznie-robione-ozdoby-choinkoweDo najpopularniejszych ozdób świątecznych należą bombki, łańcuchy i lampki. Oczywiście można je bez żadnego problemu kupić przed każdym Bożym Narodzeniem i to w przeróżnych wersjach, kształtach, kolorach i cenach. Niektóre osoby chowają po świętach wszystkie dekoracje do pudełek i znów wyciągają po roku. Istnieje jednak sposób, żeby w każde Boże Narodzenie mieć inne ozdoby i to prawie za darmo. Wystarczy po prostu zrobić je samodzielnie. Rodzinne wymyślanie i tworzenie dekoracji bożonarodzeniowych to doskonała zabawa, która wprowadza już wszystkim w świąteczny nastrój.

Jeden z najprostszych pomysłów na bożonarodzeniowe ozdoby to lepienie figurek z modeliny albo masy solnej. Modelinę można bez problemu kupić w sklepie, a masę solną robi się z mąki, soli i wody. Modelinowe figurki utwardza się piekąc je lub gotując, a te z ciasta pieczemy, a potem malujemy. W całkiem prosty sposób można również zrobić świąteczne ozdoby z takich materiałów jak bibuła, papier kolorowy, filc czy styropian. Wystarczy trochę powycinać, posklejać, pomalować i już aniołki, Mikołaje, choinki czy gwiazdki gotowe. Można też jednak zrobić bardzo ładne dekoracje papierowe bez używania nożyczek i kleju. Chodzi tutaj oczywiście o origami, czyli sztukę składania papieru. Kolejna propozycja to ozdoby świąteczne wykonywane metodą quilling. Potrzebne są tutaj paski papieru, które zwija się w spirale i potem nadaje im odpowiednie kształty. Tak przygotowane elementy skleja się ze sobą i powstają bardzo ciekawe rękodzieła.

W dzisiejszych czasach, kiedy każdy powinien dbać o ochronę środowiska i uczyć się co to znaczy żyć ekologicznie, warto nawet do robienia dekoracji świątecznych wykorzystywać materiały, dzięki którym dekoracje będzie można nazwać ekologicznymi. Bożonarodzeniowe dekoracje z szyszek, orzechów, słomy czy makaronu mogą być przy okazji naprawdę bardzo ładne. Natomiast nie trzeba wcale dużo wysiłku czy niesamowitych pomysłów, aby je zrobić. Orzechy i szyszki wystarczy pomalować na złoto. Makaron w różnych kształtach posklejać, tak żeby powstały postacie i rzeczy kojarzące się z Bożym Narodzeniem. Ze słomy natomiast można robić na przykład łańcuchy choinkowe. Natomiast przyda się jeszcze do tego papier kolorowy albo bibuła.  Oczywiście nie można zapomnieć o bardzo charakterystycznych dekoracjach świątecznych, mianowicie stroikach. Są one bardzo ładną ozdobą stołu, biurka czy nawet drzwi, jeśli mają formę wieńca. Żeby zrobić stroik potrzebna jest jakaś podstawa. Może to być gąbka florystyczna, szkielet z wikliny albo drutu. Dzięki temu można odpowiednio ułożyć gałązki jodły lub świerku. Potem dodaje się bombki, szyszki, suszone trawy, jarzębinę, plasterki cytrusów czy wstążki i gotowe!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz