Jak zrobić świąteczną kartkę?

Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia znajdziemy w sklepach mnóstwo kartek świątecznych, które wysłać możemy naszym bliskim i przyjaciołom.

Każdego roku jednak kartki bożonarodzeniowe wyglądają tak samo – te same motywy świąteczne, te same jaskrawe kolory, ten sam brokat na kartkach i te same życzenia nadrukowane w środku świątecznej kartki. Jeśli chcemy być oryginalni i niepowtarzalni i jeśli pragniemy podarować naszym bliskim naprawdę wyjątkowe i ładne kartki świąteczne, spróbujmy zrobić je sami.

W sklepach znajdziemy oczywiście bożonarodzeniowe kartki ręcznie robione. Czym różnią się one od tych produkowanych taśmowo?

Są prostsze, skromniejsze, nie ma na nich nadruków, drukowanych rysunków i brokatowych ozdób. Wykonane są przy użyciu kolorowej tektury, papieru kolorowego, nożyczek i kleju oraz delikatnych ozdób – kolorowego sznureczka, wstążki, dekoracji z materiału lub ładnego łańcuszka. Taką ładną i gustowną kartkę świąteczną każdy z nas może zrobić sam – nie jest to trudne zadanie, a przy tym może być świetną zabawą. Zaangażujmy do robienia świątecznych kartek całą rodzinę, włączmy kolędy i bawmy się dobrze.

Do wykonania bożonarodzeniowej kartki potrzebujemy tektury w różnych kolorach, papieru kolorowego, nożyczek, kleju i innych ozdób, które znajdziemy w sklepie papierniczym, a którymi udekorujemy kartki ręcznie robione. Nie trzeba mieć wcale talentu do rysowania ani szczególnych zdolności manualnych, by wykonać ładną kartkę bożonarodzeniową.

Z kolorowej tektury wycinamy choinkę, bałwana, aniołka, kolorowe bombki, zaśnieżony krajobraz i przyklejamy taki wycięty obrazek na tekturkę, która będzie właściwą kartką świąteczną. Bałwanek to trzy kółka wycięte z białej tektury z dorysowanym uśmiechem i nosem, aniołek to jedno kółko (głowa), większy trójkąt (ciało aniołka) i dwa mniejsze trójkąty (skrzydła). Do tego domalowujemy pisakiem uśmiech i loczki na głowie. Wystarczy nawet wyciąć z tektury bombkę i ozdobić ją ładnie koronką z materiału, kolorowym sznurkiem, bibułką lub innymi elementami i obrazek na kartkę gotowy. Ważne, by taki bałwanek, aniołek lub choinka były wykonane prosto i schludnie. W Internecie znajdziemy mnóstwo pomysłów i inspiracji jak ozdobić świąteczną kartkę ręcznie wykonaną.

W środku wpisujemy oczywiście życzenia świąteczne. Tutaj także postarajmy się samodzielnie wymyślić życzenia, dostosowane indywidualnie do adresata. Kartka gwiazdkowa ręcznie robiona to najlepszy dowód naszej pamięci, życzliwości i uwagi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz