Jak zrobić wielkanocną kartkę 3D?

Wielkanocne dekoracje z papieruZ okazji świąt takich jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie bez wątpienia warto samodzielnie wykonać efektowne i eleganckie kartki okolicznościowe z dołączonymi do nich szczerymi życzeniami zdrowia oraz szczęścia. Jednakże kartki takie wcale nie muszą być proste i schematyczne.

Aby ze zwykłej pocztówki stworzyć efektowną ozdobę świątecznego stołu warto wykonać kartkę w sposób przestrzenny. Doskonale będzie nadawała się do ustawienia w widocznym, reprezentacyjnym miejscu, ale i świetnie sprawdzi się też jako symboliczny, świąteczny upominek dla najbliższych członków rodziny lub przyjaciół.

Przestrzenne, ręcznie robione kartki okolicznościowe cieszą się obecnie ogromnym powodzeniem i zainteresowaniem. Wykonać je może niemal każdy, kto posiada minimalne umiejętności plastyczne oraz nieco wyobraźni. Do samodzielnego wykonania takich pomysłowych pocztówek przyda się z pewnością papier kolorowy, bibuła, wata kosmetyczna lub skrawki kolorowych tkanin.

Jednym z popularniejszych sposób na wykonanie wielkanocnej pocztówki 3D może okazać się takie zaprojektowanie kartki, by otwierając się mogła samodzielnie stać na równej powierzchni. Wewnątrz pocztówki można wykonać z papieru, na przykład w formie origami, sympatycznego kurczaczka, zajączka lub symbolicznego, wielkanocnego baranka.

Ciekawy efekt uzyskamy również, jeśli przygotowujemy wspólnie z dziećmi kartkę wielkanocną w kształcie pisanki. W tym celu należy z jednego kawałka papieru złożyć owalne pudełeczko, stanowiące skorupkę jajka. Do środka można włożyć samodzielnie zrobionego kurczaka lub zajączka bądź ustawić pomiędzy ściankami pisanki wiosenne, świeże kwiaty w niewielkim flakonie.

Podczas opracowywania pomysłu na własnoręczne przygotowanie świątecznej kartki 3D pomocne może okazać się również wybranie odpowiedniej metody pracy. Warto na przykład zaznajomić się z tak zwaną techniką scrapbookingu, polegającą na łączeniu rozmaitych elementów – wycinków gazet, zdjęć czy samodzielnych rysunków.

Przestrzenność pocztówki uzyskamy dzięki zastosowaniu materiałów takich jak wata, sztuczne futerko czy marszczona bibuła. Do pracy przydadzą się z pewnością także różnej grubości ozdobne papiery, błyszczące folie lub barwione piórka i koraliki. Niezbędny będzie również mocny klej biurowy, zszywki, nożyczki oraz ołówek. Do wykończenia pocztówki warto z kolei użyć kolorowych tasiemek, brokatu lub błyszczących cekinów.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

Dodaj komentarz