Jakie kursy warto zrobić?

kursy Przeglądając oferty pracy, szybko zdajemy sobie sprawę z własnych niedostatków na dwóch płaszczyznach – doświadczenia i kwalifikacji.

I o ile braki na pierwszym polu są zrozumiałe i naprawdę ciężko „przeskoczyć” takie wymagania pracodawcy, to zwiększenie liczby kursów i szkoleń, po jakich jesteśmy, może sprawić, że nasze CV będzie bardzo ciekawą ofertą dla przyszłego prawodawcy.

W jakich dziedzinach powinniśmy się kształcić? szkolenia internetowe za darmo to zawsze dobry pomysł, jednak niekoniecznie będą tak samo honorowane, jak kursy pełnopłatne. Warto też zawczasu skorzystać ze szkoleń unijnych dla studentów– wiedza zebrana podczas nich może być nieoceniana podczas rozmów kwalifikacyjnych czy rozkręcania własnego biznesu. Warto poszukać informacji w Internecie, zadać pytanie, które stanowi tytuł niniejszego artykułu, na forach dyskusyjnych. Rada brzmi jednak: szukajmy takiego szkolenia, które będzie bezpośrednio albo pośrednio (to bardzo ważne!) wiązało się z wymarzonym naszym zawodem. Inna opcja – z zawodem, którego wykonywanie przez jakiś czas przybliży nas do wykonywania wymarzonej pracy.

Na pewno dobrze jest zrobić kurs doszkalający z informatyki czy obsługi jakiegoś specjalistycznego programu (na przykład Photoshopa). Komputer jest dziś podstawowym narzędziem pracy, komputerowe abecadło nie zawsze może wystarczyć. Inny kurs, manualny – operator dźwigu widłowego. Ale ten kurs, jeśli jesteśmy zarejestrowani jako bezrobotni, możemy mieć za darmo, koszty będą opłacone z funduszu Urzędu Pracy.

A może kurs kelnera? Jeśli trafimy do dobrej restauracji, to i zarobimy dobrze, i możemy liczyć na wysokie napiwki. Przydatna będzie także znajomość obsługi kasy fiskalnej.Nie zapominajmy także o prawie jazdy, to bardzo częsty wymóg. Możemy zrobić licencję i zostać taksówkarzem. Albo zdecydować się na kurs instruktora nauki jazdy.Inny, absolutny „must have”, jeśli chodzi o kurs, to oczywiście nauka języków obcych – i to nie tylko języka angielskiego, ale jeszcze jednego – na przykład niemieckiego.

Ci, którzy stawiają na biznes, powinni podszkolić się przez szkolenia z zakresu obsługi klienta, negocjacji czy technik sprzedażowych, jak również autoprezentacji. W szkołach trenerskich (co chwila jakaś powstaje) możemy uczestniczyć w kursach coachingowych. Wspaniale informacja o ich ukończeniu będzie wyglądać w naszym CV, upewni także naszego potencjalnego pracodawcę o możliwościach i motywacji, jakimi się cechujemy.Artyści mogą „sprzedać” swoje umiejętności, pracując jako fotograficy, projektanci/designerzy stron WWW, architekci. Do pełnienia tych wszystkich zawodów trzeba się jednak przygotować na odpowiednich szkoleniach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz