Mini – moda dla każdej kobiety?

modna-sukienka-miniOdkąd na rynku odzieżowym pojawiły się krótkie sukienki, kobiety potrafią z zamiłowaniem wydawać na nie spore sumy. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta: „ Krótka sukienka to najlepsza przyjaciółka każdej kobiety”. Po pierwsze: pozwala utrzymać „w sekrecie”, niektóre mankamenty kobiecej figury. Po drugie: dodaje jej właścicielce, pewności siebie. I po trzecie: jest strojem, w którym można pokazać się „zawsze i wszędzie”.
Wyobrażając sobie sukienkę mini, niektórym z nas, może wydać się niewiarygodnym, iż jest to moda dla każdej kobiety. Już spieszymy z pewnym uściśleniem. Rzucając opinię, iż „Krótka sukienka to najlepsza przyjaciółka każdej kobiety”, mamy na myśli kreację DOBRZE DOBRANĄ I DOPASOWANĄ DO RODZAJU FIGURY. Ilustracją tego stwierdzenia, może być krótka sukienka tulipan, w której świetnie zaprezentuje się każda bardziej puszysta kobieta. Ta sama puszysta dama, będzie nieco śmiesznie prezentowała się w mini sukience na zamek a jeszcze komiczniej, kiedy zdecyduje, że bandażowa mini sukienka jest tą kreacją, w której oczaruje swoje towarzystwo. Krótka sukienka, aby naprawdę dobrze prezentowała kobiece wdzięki, powinna również być strojem, ODPOWIEDNIM DO NASZEGO WIEKU. Do zilustrowania tego faktu, posłużymy się prostym przykładem. Cekinowa mini sukienka, mimo całego jej uroku i seksapilu, nie będzie dobrze prezentowała się na kobiecie mocno dojrzałej. Z kolei zaś, krótka sukienka na zamek może bardzo niekorzystnie, wyglądać na nastolatce.

Mini sukienka powinna być również ADEKWATNA DO OKAZJI, NA JAKĄ CHCEMY JĄ ZAŁOŻYĆ. Przykładem niewłaściwej relacji: strój a dana okazja, może być krótka sukienka koronkowa założona, jako kreacja sylwestrowa lub studniówkowa. Ilustracją właściwego zestawiania będzie z pewnością dziewczęca sukienka bombka wybrana jako strój na studniówkę. Ważną kwestią, co do tego, czy mini sukienka stanie się faktycznym „sprzymierzeńcem” kobiety, jest również WYBÓR JEJ KOLORU I STYLU. Ilustracją tego przykładu może być kolorowa letnia sukienka, którą założymy na swobodne wyjście z przyjaciółmi. Ta sama sukienka, nie bardzo będzie jednak nadawała się, jako kreacja wyjściowa. Podobnie jest w przypadku, gdy zamarzyła nam się krótka sukienka na wesele. Pamiętajmy, że nie powinna ona być w zbyt krzykliwej tonacji, gdyż zostanie to odebrane, jako najwyższy wyraz złego gustu.

Jeśli przy zakupach, będziemy trzymać się tych kilku prostych zasad, z pewnością staniemy się właścicielkami stroju: atrakcyjnego, modnego, wygodnego a przed wszystkim, podkreślającego doskonale nasze wszelkie walory.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz