Od asystenta do głównego księgowego – jak wygląda praca w księgowości?

praca w księgowościJesteś osobą cierpliwą, skrupulatną a logiczne myślenie to Twoja domena? Idealnym zawodem dla Ciebie jest księgowy. Nie wiesz dokładnie jak wygląda praca w księgowości ani jak zacząć szukanie pracy w tym kierunku?
Osoby, które posiadają wykształcenie średnie bądź wyższe w zakresie ekonomii i finansów mogą dowiedzieć się ciekawych rzeczy i poszerzyć swoje wiadomości (przygotować się do samodzielnego rozliczania firmy z urzędem skarbowym czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych).

Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się wszystkiego na temat kursów księgowości.

Jeśli nigdy nie pracowałeś w tym zawodzie zacznij od rozpoczęcia szkolenia asystenta księgowego, na którym z pewnością nauczysz się z kurs podstaw księgowości komputerowej. Dzięki temu będziesz miał szanse z bliska przyjrzeć się, na czym tak naprawdę ten zawód polega. Dodatkowym kursem, który może Ci się przydać jest angielski dla księgowych, na którym nauczysz się podstawowych zagadnień po angielsku z działu administracji.

Kolejnym etapem są warsztaty obsługi programów finansowo- księgowych, dzięki którym będziesz miał, szanse na znalezienie pracy w sektorze rozliczeń podatkowych. Aby stać się specjalistą podatkowym w zakresie podatku VAT, CIT, PIT skorzystaj z płatnych kursów samodzielny księgowy, po którym z łatwością podejmiesz samodzielna prace oferując swoje usługi firmom.

Takie kursy bardzo ułatwiają znalezienie nowej pracy czy nawet otworzenie własnej działalności gospodarczej. Długoletni staż czy praktyka w tym zawodzie wiąże się ściśle z umiejętnościami, ponieważ wiele firm wysyła swoich pracowników na darmowe szkolenia organizowane w ramach programu Unii Europejskiej, na których pracownik zdobywa nowe, przydatne umiejętności Jednym z takich kursów jest kurs rachunkowości dla głównych księgowych skierowany do osób mających bogate doświadczenie w tym fachu oraz udokumentowane inne wyżej wymienione kursy. Jest to kurs uzupełniający wiedzę księgowych tak, aby byli bardziej wydajnymi pracownikami.

Warto także wspomnieć o tych całkowicie bezpłatnych kursach, na które może zapisać się każdy z nas. Są to kursy organizowane przez Urzędy miasta lub Gminy gdzie środki na takie szkolenia czerpane są bezpośrednio z Unii. Jednym z takich kursów jest Kadry- płace i obsługa ZUS, którego uczestnictwo tyczy się osób pracujących w sektorze administracji.
Po odbyciu, chociaż dwóch wyżej wymienionych szkoleń Twoje CV będzie dumnie się prezentowało w oczach pracodawcy.
Oferty pracy w księgowości znajdziesz na internecie, w prasie lub w specjalnych audycjach radiowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz