Praca jako webmaster – jak zdobyć najbardziej pożądany zawód?

tworzenie stronWraz z dynamicznym rozwojem internetu coraz częściej poszukiwani są webmasterzy czyli specjaliści od projektowania stron WWW. Są to osoby, które charakteryzują się wszechstronną wiedzą na temat nie tylko samego projektowania stron, ale także nie obca jest im grafika na witrynach sieci Web, znają podstawy JavaScript i DHTML, CGI, wtyczki i aplety Java, języki bezpośrednio związane z kodowaniem stron itp.

Jak zostać webmasterem? Ile zarabia się na tworzeniu stron internetowych?

Żeby układ strony sieci Web,jej elementów i użyteczność była odpowiednia webmaster musi przeanalizować, wybrać i połączyć wiele różnych elementów tworząc jedno, spójne rozwiązanie, które będzie przyjazne dla użytkowników. Dzięki temu strona zyska popularność, a zdolny webmaster będzie mógł z powodzeniem włączyć ją do swojego portfolio.
Często także webmaster odpowiada za publikowanie witryny w internecie, zajmuje się wyborem hostingu oraz doborem, zakupieniem i skonfigurowaniem odpowiedniej domeny, dzięki której potencjalni klienci i użytkownicy z łatwością trafią na witrynę. Współcześnie do zadań webmastera należy optymalizacja stron WWW pod kątem SEO, czyli takie pisanie, poprawianie kodu strony, by była ona przyjazna dla robotów wyszukiwarek, które indeksując witryny rozdzielają im miejsca w wynikach wyszukiwania.
Prawda jest taka, że dobrych webmasterów nie jest łatwo znaleźć. Są oni rozchwytywani na rynku pracy, a stawki ich wynagrodzenia czasami kilkakrotnie przewyższają średnią krajową.
Umiejętności i wszechstronna wiedza jaką musi na co dzień wykazywać się człowiek odpowiedzialny za tworzenie stron internetowych, są bardzo duże. Arkusze stylów CSS, kurs tworzenia stron Flash czy łączenie stron www z bazami danych dla przeciętnego „zjadacza chleba” są zagadką. Dla webmastera jest to chleb powszedni.

Tę pracę trzeba jednak kochać, bo nie wystarczy się raz nauczyć określonego języka programowania. Cały czas trzeba się dokształcać i zdobywać nowe umiejętności, podążać za trendami w projektowaniu stron, bo w internecie to co działało rok temu, dzisiaj może okazać się passe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz