Sylwester – z dziećmi czy bez?

Sylwestrowe szaleństwo jest dla wszystkich, niezależnie od wieku, płci, statusu społecznego, czy miejsca zamieszkania. Bawić można się niemal wszędzie, tak w domu, na rynku, w dyskotece, na wyjeździe, u przyjaciół lub rodziny. Oferty skierowane są tak do nastolatków, osób dorosłych, studentów, singli, par, całych rodzin, osób starszych. Duża popularnością cieszą się imprezy sylwestrowe tematyczne, nawiązujące do określonej kultury, kraju lub epoki, a także sylwestrowe wyjazdy. Wśród miejsc, najczęściej i najchętniej obieranych za cel sylwestrowo-noworocznych wyjazdów, ogromną popularnością cieszą się góry, a także ciepłe kraje. Jednak wybór miejsce i sposobu spędzania Sylwestra dla niektórych obciążany jest dodatkowym dylematem: czy spędzać Sylwestra z dziećmi, czy bez? Przede wszystkim, posiadanie dzieci, czy to malutkich, czy nieco starszych, albo całkiem dorosłych, wcale nie oznacza, że musimy rezygnować z dobrej zabawy. Ofert sylwestrowych jest tak wiele, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie i uda pogodzić się różne oczekiwania i plany członków rodziny.

Oczywiście jeśli chcemy uczestniczyć w eleganckim balu sylwestrowym w znanej miejscowości, to raczej z dziećmi będzie to trudne. W takiej sytuacji, by także nieco starsze maluchy nie czuły się pokrzywdzone, można przygotować im imprezę w domu, pod okiem kogoś dorosłego.

Zresztą domowa impreza, to nie tylko pomysł na studenckiego sylwestra, ale także na nocną zabawę dla całej rodziny. Zaproszenie jeszcze kilku rodziców z dziećmi w podobnym wieku, odpowiedni bufet: dla dzieci i dla dorosłych, a także nieco przesunięta godzina pójścia do spania pozwoli na wyśmienitą zabawę.

Jeśli jednak planujemy sylwestrowy wyjazd w góry, mimo nieco większych komplikacji, niż w przypadku wyjazdu solo lub w duecie, także możemy spędzić go bardzo przyjemnie. W takiej sytuacji, najlepiej jest zarezerwować sobie cały domek górski, w którym będziemy także mogli urządzić imprezę sylwestrową, a płacz czy zabawa dzieci nie będą przeszkadzały innym gościom.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zakwaterowanie w gospodarstwie agroturystycznym, w którym panuje rodzinna atmosfera, ale warto także rozglądnąć się za tanimi pokojami w pensjonacie, czy też na prywatnych kwaterach, także w mniejszych miejscowościach.

Wybierając się np. na Sylwestra w Bieszczady, można zrezygnować z pobytu nad Soliną lub w Ustrzykach i wybrać mniejsze, spokojniejsze miejscowości, takie jak Czarna, czy Cisna, albo też udać się w Bieszczady Ukraińskie. Można także zarezerwować pokój w górskiej karczmie lub bacówce, które także mogą być przygotowane na przyjęcie dzieci. Jednak, jeśli planujemy sylwestrowy wypad z dziećmi, nie warto odkładać rezerwacji na ostatnią chwilę.

Co prawda sylwestrowych ofert last minute nie brakuje, jednak mogą one nie być już tak atrakcyjne. Z nieco starszymi dziećmi możemy także udać się na sylwestrowy wypad na narty, by na stoku oddać je pod opiekę odpowiedniego trenera, a samemu zażyć nieco swobody i dobrej zabawy.

Jak widać, Sylwester z dziećmi nie musi wcale oznaczać siedzenia w domu przy włączonym telewizorze. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią ofertę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz