Z kim spędzić Sylwestra?

sylwester-z-przyjaciolmiJak co roku  zadajemy sobie pytanie – jak spędzimy tegorocznego Sylwestra, gdzie pojedziemy, z kim będziemy się bawić? Osoby, które są już w związku czy też w małżeństwie nie muszą martwić się w kwestiach z kim spędzą sylwestrową noc bo jest to dla nich oczywiste. Pozostaje jedynie pytanie czy pójdziemy gdzieś we dwójkę czy może skrzykniemy większą grupę znajomych i pójdziemy do dobrego lokalu.

Wszystko tak naprawdę zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jeśli nie przepadamy za tłumami, to raczej nie wybierajmy się na miejskiego Sylwestra w Toruniu. Tam zazwyczaj jest bardzo głośno, jest sporo ludzi, niekoniecznie w takim ścisku będziemy czuć się dobrze.

Jeśli natomiast lubimy tańczyć koniecznie wybierzcie się na jedną z imprez proponowanych przez liczne toruńskie hotele, restauracje czy kluby. Dla studentów miasto zawsze ma bogata ofertę niedrogich knajp – takich na miarę studenckiego portfela. Jeśli natomiast wydanie dużej kwoty na wejściówkę nie stanowi dla nas problemu – skorzystajmy z ofert eleganckich bali i zabaw. Czasem warto elegancko się ubrać, zjeść pyszne dania i pobyć w jakimś dostojnym miejscu aby choć przez chwilę poczuć się jak w bajce i oderwać od dnia codziennego.

Dla par, które na co dzień są zapracowane, nie mają czasu dla siebie, najlepszym rozwiązaniem będzie kolacja we dwoje w jednej z toruńskich restauracji. Taki romantyczny wieczór można oczywiście zorganizować również w domu. Jednak w tę szczególną noc rozpoczęcia się Nowego Roku – warto zrobić wyjątkowego i nieszablonowego.

Jednak chyba najbardziej popularną formą spędzania Sylwestra jest impreza ze znajomymi. Być może macie stałą grupę, z którą spotykacie się co roku? Warto pielęgnować takie tradycje i utrzymywać dobre i częste kontakty z naszymi przyjaciółmi. Nie jest natomiast dobrym pomysłem ryzykowanie zaproszeniem do wspólnej zabawy całkowicie nieznanych nam ludzi czy świeżo poznanych współpracowników z pracy. Dobrze jest najpierw poznać grono nowych znajomych aby zdecydować czy rzeczywiście będziemy mogli z nimi dobrze się bawić.

Rodziny z dziećmi też mogą mieć dylemat – oddać pociechy do babci czy bawić się wspólnie z dziećmi? Jeśli jest problem z opiekunką do dziecka a jest ono już w wieku szkolnym, to nie stanowi też problemu włączenie dziecka do wspólnego świętowania. A najlepiej jeśli mamy znajomych czy rodzinę z dzieciakami w podobnym wieku. Dzieci bawią się same, wcześniej zorganizujmy im jakieś gry czy konkursy. A my mamy czas na pogadanie z przyjaciółmi. W tę jedyną noc dzieciaczki nie muszą pójść do łóżka tuż po dobranocce a na pewno poczują się docenione, że chcemy razem z nimi rozpocząć Nowy Rok. Bardzo popularne są też rodzinne wypady za miasto w okresie świąteczno-noworocznym. To tylko umacnia więzi, daje możliwość spotkania często tych członków rodziny, z którymi widujemy się rzadko. Dodatkowo przy tak dużej ilości rąk – nie napracujemy się zbytnio a będzie więcej czasu na relaks i świetną zabawę.

Dla osób, które nie mają partnera nie polecamy spędzania Sylwestra w pojedynkę. Warto skorzystać z propozycji sylwestrowych dla singli lub spotkać się w jakimś klubie dla samotnych.

Niezależnie od formy spędzania Sylwestra – i tak najważniejszy jest nasz dobry nastrój, pomysłowość i pozytywna energia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz