Jak umeblować niewielką kuchnię?

aranżacja-małej-kuchniBez względu na metraż kuchni powinny się w niej zmieścić wszystkie niezbędne meble i sprzęty. Jednocześnie nie powinno to oznaczać, że całe pomieszczenie będzie zastawione różnymi rzeczami tak, że właściwie nie będzie można się w nim poruszać. Wystarczy dobry pomysł i aranżacja kuchni, żeby poradzić sobie z jej niewielką powierzchnią. Okazuje się, że może być funkcjonalna i ładna, wystarczy tylko wykorzystać kilka sposobów i trików, które na to pozwolą. Często okazuje się, że podczas urządzania małej kuchni warto skorzystać z pomocy osoby zajmującej się projektowaniem i aranżacją wnętrz.

Jeśli poszukujemy firmy meblarskiej, w której chcemy zamówić meble do naszej kuchni, najlepiej aby zawierała ona w swojej ofercie usługi związane z aranżacją tego typu wnętrz. Jest to szczególnie wskazane wtedy, kiedy chcemy zamówić kuchenne meble na wymiar. Wówczas wspólnie z taką osobą można ustalić co będzie się najbardziej sprawdzało w naszej małej kuchni, ale także spełniało nasze oczekiwania estetyczne. Dobrym pomysłem może być zabudowa kuchni. Odpowiednie połączenie mebli i sprzętu AGD z pewnością zaoszczędzi sporo miejsca. Jest to też modny i nowoczesny sposób urządzania kuchni. Jednak w małych pomieszczeniach trzeba zwrócić uwagę na to, żeby całkowita zabudowa ich nie przytłaczała. Chodzi o to, aby wprowadzić pewną lekkość. Można to uzyskać rezygnując z zamykanych szafek, a w każdym razie przynajmniej część z nich powinna mieć szklane drzwiczki lub nie mieć ich wcale. Poza tym istotne są kolory. Najlepiej postawić na jasne barwy, bo dzięki nim kuchnia będzie wydawała się chociaż trochę bardziej przestrzenna.

W małych kuchniach ważne jest odpowiednie zagospodarowanie każdego centymetra. Właśnie dlatego szafki kuchenne muszą zwykle zajmować prawie całą powierzchnię ściany. Natomiast warto wykorzystać takie na przykład rozwiązania jak wysuwane blaty. Jeśli robimy meble na zamówienie bez problemu można obmyślić gdzie i jak je umieścić. Może przedstawiciele firmy meblarskiej podsuną nam jeszcze inne interesujące i wygodne rozwiązania. Natomiast w ogóle w małych kuchniach lepiej sprawdzają się meble nowoczesne niż klasyczne, bo są wykonywane z materiałów, które nadają im lekkość – szkła, stali czy płyty MDF. Oczywiście trzeba też dobrze przemyśleć z jakich sprzętów i mebli kuchennych możemy jednak zrezygnować. Wśród nich z konieczności znajdzie się stół kuchenny, żadne krzesła najprawdopodobniej też się nie zmieszczą. Jednak jeśli komuś bardzo przeszkadza to, że kuchnia jest oddzielona od miejsca, w którym można usiąść i zjeść posiłek zawsze może przebić ścianę do pokoju i zrobić kuchnię otwartą. Natomiast oczywiście nie zmieni to całkowicie potrzeby dobrania odpowiednich mebli do małej kuchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz