Jaka karta pamięci do nawigacji?

Szybkie karty sdhcZ pewnością wiele osób na co dzień używa praktycznych i przydatnych urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe, tablety czy nawigacje satelitarne. Do wielu tego typu nowoczesnych sprzętów należy jednak dopasować odpowiednią kartę pamięci.

Wybór odpowiedniego nośnika pamięci do urządzeń mobilnych, miedzy innymi do nawigacji GPS nie zawsze jest jednak łatwy i bezproblemowy. Aby ułatwić Państwu wybór oraz zapoznać z podstawowymi parametrami technicznymi takich nośników, przygotowaliśmy niniejszy artykuł.

Do wielu urządzeń, takich jak nawigacje, smartfony czy aparaty fotograficzne stosuje się obecnie tak zwane karty typu microsdhc. Od swoich poprzedników czyli przede wszystkim nośników memory stick charakteryzują się one o wiele mniejszymi rozmiarami oraz zwiększoną prędkością przesyłu danych. Szybkość zapisu oraz transferowania plików oznacza parametr klasy szybkości; im wyższa, tym szybszy zapis informacji na karcie oraz ich transfer na komputer bądź odwrotnie.

Do urządzeń magazynujących większą ilość danych, czyli w przypadku nawigacji GPS przede wszystkim dokładnych i aktualnych map oraz zapamiętanych tras najlepiej sprawdzą się karty microsdxc o pojemności przekraczającej 32 gb. Zależnie od własnych potrzeb, można jednak dopasować do GPSa również większą kartę, szczególnie jeśli wybieramy się w dłuższą podróż za granicę.

Warto jednakże pamiętać o tym, iż niektórzy producenci telefonów komórkowych czy nawigacji satelitarnych produkują również tak zwane dedykowane karty pamięci, pasujące wyłącznie do własnych urządzeń. Zastępowanie ich tańszymi, uniwersalnymi nośnikami może prowadzić do zmniejszenia wydajności lub nawet uszkodzenia karty. Z tego też względu sugerujemy Państwu dobór kart pod względem producenta oraz Waszych indywidualnych potrzeb.

Najlepszymi kartami pamięci do nawigacji GPS wydają się więc szybkie nośniki z możliwą prędkością zapisu rzędu nawet do 10 MB/s. Wystarczającą zazwyczaj pojemnością takiej karty jest przedział rzędu około 16 gb, chociaż oczywiście kierowcom zawodowym polecamy w szczególności nowoczesne, zminiaturyzowane nośniki, na których można zapisywać dane do wielkości przekraczającej nierzadko nawet 64 gb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz